Veidai

2016.03.06 13:38

Prieš finalą „Eurovizijos“ atranką paliko Catrinah ir V. Lacko

Miglė Talalytė, LRT.lt2016.03.06 13:38

Nacionalinė „Eurovizijos” atranka artėja link pabaigos – šeštadienį įvyko konkurso pusfinalis. Vieningu komisijos ir žiūrovų sprendimu, prieš finalą atranką teko palikti atlikėjai Catrinah ir Valdui Lacko.

Bendra lentelė:

Erica Jennings – 12 balų

Donny Montell – 10 balų

Rūta Ščiogolevaitė – 8 balai

Aistė Pilvelytė – 7 balai

Ieva Zasimauskaitė – 6 balai

Ruslanas Kirilkinas – 5 balai

Catrinah – 4 balai

Valdas Lacko – 3 balai

Komisijos balai:

Erica Jennings – 12 balų

Donny Montell – 10 balų

Rūta Ščiogolevaitė – 8 balai

Aistė Pilvelytė – 7 balai

Ieva Zasimauskaitė – 6 balai

Ruslanas Kirilkinas – 5 balai

Catrinah – 4 balai

Valdas Lacko – 3 balai

Žiūrovų balai:

Erica Jennings – 12 balų

Donny Montell – 10 balų

Rūta Ščiogolevaitė – 8 balai

Aistė Pilvelytė – 7 balai

Ieva Zasimauskaitė – 6 balai

Ruslanas Kirilkinas – 5 balai

Catrinah – 4 balai

Valdas Lacko – 3 balai

Nacionalinės atrankos dalyvių pasirodymus vertino penkių narių komisija: LRT Opus vadovas Darius Užkuraitis, muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys, režisierė Dalia Ibelhauptaitė, dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu bei šiųmetinės atrankos komisijoje debiutuojantis muzikantas Tomas Sinickis.

Pusfinalį su daina „Life“ (Not That Beautiful) pradėjo atlikėja Ieva Zasimauskaitė. Pirmą kartą šiais metais „Eurovizijos“ atrankos komisijoje esantis T. Sinickis jaunai dainininkei nepagailėjo kritikos: „Manau, kad tai yra prasta daina. Joje – per daug didaktikos ir žodžių. O jūsų sceninio vardo internete joks užsienietis nesurastų. Pagalvokite, kaip jį sutrumpinti ir būsite mylima ne tik Lietuvoje.“

D. Užkuraičio manymu, I. Zasimauskaitė pusfinalyje labai stengėsi, pirmasis dainos posmelis skambėjo labai manieringai. „Puikiai dirbo tavo akys, rankos, buvai kur kas labiau atsipalaidavusi ir tave matyti televizoriaus ekrane – didžiulis malonumas. Neabejoju, kad „Eurovizijoje“ atrastum savo klausytoją. Bet manau, kad šiandien šiek tiek persistengei“, – dėstė LRT Opus vadovas.

Jauną dainininkę scenoje keitė Valdas Lacko su daina „Stay Tonight“. D. Ibelhauptaitės manymu, dainininkui trūko teatrališkumo, plastikos, fizinio ir vidinio laisvumo, o labiausiai – charizmos. „Galite turėti puikią karjerą Lietuvoje, bet nemanau, kad galėtumėte reprezentuoti šalį tarptautinėje arenoje“, – sakė ji.

Režisierei pritarė ir R. Zilnys: „Valdas yra patobulėjęs nuo pirmojo pasirodymo „Eurovizijos“ atrankoje. Bet „Eurovizija“ nėra Kaziuko mugė. Dalyvaudamas čia, jūs padėjote puikius pamatus savo karjerai, bet jūsų „Eurovizijoje“ aš nematau.“ 

Dainą „Be Free“ atrankos pusfinalyje pristatė atlikėja Catrinah. Jazzu mano, kad ši dainininkė turėtų atsisakyti taip mėgstamų režisūrinių sprendimų. Jai antino LRT Opus vadovas: „Negerai, kai atlikėjas rodo tai, ką vėliau reikia aiškinti. Catrinah – ieškanti menininkė. Puiku, kad ji nuolat galvoja, kaip pasirodymą pateikti žiūrovui, bet kartais klysta. Vis dėlto esate vienas iš tų veidų, į kurį aš atkreipiau dėmesį būtent šioje atrankoje.“

Savo kūrybos dainą „Leading Me Home“ atliko Erica Jennings. Atlikėja sulaukė didžiulio komisijos palaikymo. „Buvau sužavėtas. Man patinka, kaip Erica dirba scenoje ir už jos ribų. Į šį konkursą einate taip rimtai, kaip į prezidento rinkimus. Vis dėlto manau, kad tarp pritariančiųjų vokalistų reikėtų vyriško balso“, – kalbėjo R. Zilnys. D. Ibelhauptaitė taip pat negailėjo komplimentų: „Pirmą kartą šį vakarą jaučiuosi pakliuvusi į „Euroviziją“. Labai elegantiška, profesionalu. Man labai patinka energija ir pasakojama istorija.“

D. Užkuraičio manymu, šis aranžuotės variantas yra pats geriausias, puikiai atskleidžia dainos grožį. 

E. Jennings scenoje keitė Donny Montell su kūriniu „I‘ve Been Waiting For This Night“. „Kai žiūriu į Donatą, man visuomet yra ramu. Nes žinau, kad pasirodymas bus arba geras, arba labai geras. Donato daina – gera, atlikėjas – geras, o šou – apgalvotas, ir tai labai džiugina“, – dėstė D. Užkuraitis.

D. Ibelhauptaitė tikino, kad tai – tarptautinio lygio puikus pasirodymas. O R. Zilnys mano, kad D. Montvydas Europoje neliktų nepastebėtas: „Jei ši daina išvyktų į „Euroviziją“, manau, būtų transliuojama pirmu arba paskutiniu numeriu, nes pasirodymas – labai stiprus, ir, manau, jis tikrai neliktų nepastebėtas."

Aistė Pilvelytė atliko dainą „You Bet“. „Jūsų ginklas – emocija ir balsas. Nepasiklyskite ieškojimuose prieš finalą ir pagrindinį dėmesį skirkite vokalui“, – patarė R. Zilnys. Jam antrino ir D. Užkuraitis: „Aistė vis ieško, kaip tą dainą pateikti, o aš manau, kad tam pakanka tik balso. Ši baladė man patinka, nors ir nesu tokios muzikos gerbėjas. Be jokios abejonės, daina yra verta finalo.“

D. Ibelhauptaitė tikino, kad A. Pilvelytė turi puikų balsą, tačiau režisierė  teigė nesuprantanti, kodėl dainininkė jam neleidžia atsiskleisti įvairiomis spalvomis.

Dainą „In My World“ atliko Ruslanas Kirilkinas. „Mano suvokimu, tai yra tokia daina, kurią labai sunku atlikti, tačiau skamba ji lyg įprasta daina. Manęs ji neįtikino“, – kalbėjo Jazzu. T. Sinickiui neįtiko dainos tekstas, kuris, muzikanto manymu, buvo kurtas atsainiai.

Pusfinalį užbaigė Rūta Ščiogolevaitė su daina „United“. „Manau, kad Rūta į „Euroviziją“ turėjo važiuoti dar 2007-aisiais, kai atrankoje ji dalyvavo su mano kūrybos daina. Bet jei norime šiais metais siųsti žmogų, kuris nesudrebėtų didžiojoje scenoje, turime siųsti Rūtą“, – kalbėjo T. Sinickis.

O D. Ibelhauptaitė pasiūlė atlikėjai geriau apgalvoti sceninį įvaizdį: „Daina – tikrai labai gera. Esate šauni solistė, tačiau reikėtų pagalvoti apie aprangą. Šie rūbai jus daro akademišką ir suvaržo fiziškai. Atsikratykite akademiškumo ir būkite, kokia esate – jaunatviška.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.