captcha

Jūsų klausimas priimtas

Pavasarį „Eurovizijoje“ Lietuvai atstovaus A. Pojavis su daina „Something“

Po kelis mėnesius trukusių bemiegių naktų ir alinančių repeticijų, ketvirtadienio vakarą LRT televizijoje pagaliau paaiškėjo, kad kitų metų pavasarį Švedijoje vyksiančiame „Eurovizijos“ dainų konkurse Lietuvai atstovaus Andrius Pojavis.
J. Stacevičiaus („Lietuvos rytas“) nuotr.
J. Stacevičiaus („Lietuvos rytas“) nuotr.

Po kelis mėnesius trukusių bemiegių naktų ir alinančių repeticijų, ketvirtadienio vakarą LRT televizijoje pagaliau paaiškėjo, kad kitų metų pavasarį Švedijoje vyksiančiame „Eurovizijos“ dainų konkurse Lietuvai atstovaus Andrius Pojavis.

 Tiek komisijos, tiek televizijos žiūrovų simpatijų ir gausaus palaikymo sulaukęs atlikėjas Andrius Pojavis su daina „Something“ bandys užkariauti didžiausio Europos dainų konkurso sceną.

Aštuoni daugiausia muzikos ekspertų ir televizijos žiūrovų simpatijų pelnę atlikėjai kovingai nusiteikę bandė parodyti tai, ką sugeba geriausiai. Tarp jų – metų debiutantų titulą pelnęs kolektyvas „Gerai gerai ir Miss Sheep“, „Božolė“, Ieva Zasimauskaitė ir Gabrielius Vagelis, Andrius Pojavis, sykį jau dalyvavęs tarptautiniame „Eurovizijos“ konkurse Linas Adomaitis, balsingoji Girmantė, grupė „DAR“. Vakaro staigmena tapo aštuntosios dalyvės Monikos Linkytės pasitraukimas - ji dėl netikėtai užkluptos ligos finalinėje kovoje nedalyvavo.

Finalinėje kovoje prie komisijos stalo prisėdo daugiau nei įprasta profesionalių muzikos specialistų. Savo pastabas ir pagyrimus vakaro metu atlikėjams dalino bei lemiamą balsą turėjo muzikologai Darius Užkuraitis ir Zita Kelmickaitė, muzikantas ir prodiuseris Samas Urbonavičius-Samas, pirmą kartą prisėdo muzikantas ir aktorius Andrius Mamontovas, taip pat - „Lietuvos ryto“ muzikos žurnalistas Ramūnas Zilnys, atlikėjas Povilas Meškėla bei prodiuseris Vaidas Stackevičius.

Pirmieji savo jėgas išbandė „Božolė“ su daina „Happy and Free“. Anksčiau kolektyvui kritikos negailėjusi Z. Kelmickaitė šįkart priekaištų neturėjo, o A. Mamontovas juokais užsiminęs, kad į „Eurovizijos“ atrankos finalą atvyko prieš neva pentadienį įvyksiančią pasaulio pabaigą išrėžė: „Pasirodymas buvo energingas. Žinant, tai, jog panaši situacija vyksta finale – vertinu tikrai gerai“.

Lyriškai „saldžiąja porele“ vadinami Ieva Zasimauskaitė ir Gabrielius Vagelis su daina „I fall in love“ surengė tikrą šou – čia buvo galima išvysti ir pantomimos, ir aktorinių detalių. Tačiau toks atlikėjų sprendimas nesužavėjo komisijos. „Liūdna, negerai. Toks pasirodymas tinka nebent klojimo teatrui, o panašias nesąmones scenoje gali sau leisti nebent popdievaitė Madonna“, – kandžių pastabų negailėjo jis. Pasirodymas nepatiko ir D. Užkuraičiui. Palinkėjęs duetui sėkmės jis palinkėjo dar gerokai pasipraktikuoti. Jaunus atlikėjus bandė užstoti P. Meškėla, patikinęs, jog šis pasirodymas – gana originalus, o muzikantai – perspektyvūs.

Tretieji į sceną žengė elektroninės muzikos duetas „Gerai Gerai ir Miss Sheep“ su daina „War in the Warderobe“. Originalus skambesys ir ryškus kolektyvo įvaizdis jau ne kartą buvo išgirtas komisijos narių. R. Zilnys negailėjo gerų žodžių. „Daina konkursui tinka. Joje dera ir pakankamai nebanalus muzikinis skambesys ir „eurovizinis“ kičas jūsų drabužiuose. Man patiko“, – sakė jis. S. Urbonavičius-Samas taip pat liko patenkintas elektroninės muzikos dueto pasirodymu.

Vienas iš didžiausių pretendentų finale – Linas Adomaitis su daina „I W 2night“. „Daina – gera, tačiau tačiau sumąstykite, kaip kitaip apsirengti, nes tie jūsų treningai scenoje visiškai nesižiūri“, – nevyniodama žodžio į vatą kalbėjo Z. Kelmickaitė. P. Meškėla taip pat buvo konkretus: „Viskas, rodos, gerai, bet pati daina – apie nieką. Jūs kažko nepadarote iki galo“, – kalbėjo jis.

„Šiemet „Eurovizijos“ dalyviai susiskirstė į du polius: vieni rinkosi klasikines „eurovizines“ dainas, kiti – ieškojo naujo skambesio. „Man trūko masės“, po grupės „DAR“  „JUMP!“ numerio kalbėjo D. Užkuraitis. Pasirodymu neliko sužavėtas R. Zilnys, leidęs atlikėjams suprasti, kad keli scenoje paleisti fejerverkai – nėra grupės „arkliukas“. Pasak jo, tie, kurie planuoja „Eurovizijoje“ sublizgėti su specialiais efektais, scenoje greičiausiai parodys tokį šou, apie kurį lietuviams kartais belieka tik pasvajoti.

Pasirinkusi savo kūrybos dainą „Time to Shine“ scenoje sublizgėjo lietuviškąja Whitney Houston vadinama Girmantė Vaitkutė. „Pagaliau jaučiuosi gerai – man patiko. Girmante, savo krūtine tu apglėbsi visą Lietuvą“, – dviprasmiškai apie aukšto lygio vokalinius dainininkės sugebėjimus kalbėjo S. Urbonavičius-Samas. Jam paantrino ir pasirodymu sužavėtas P. Meškėla.

Paskutinis scenoje triumfavo Andrius Pojavis su daina „Something“. Jo atliekamu kūriniu patikėjo ir muzikologas D. Užkuraitis. „Tu turi puikią charizmą. Rodos, tau užtenka išeiti į sceną ir tu jau hipnotizuoji“. R. Zilnys užsiminė atlikęs eksperimentą – muzikos versle dirbantiems kolegoms iš užsienio jis išsiuntė paklausyti visus finalistų kūrinius. „Atsakydami į mano laišką, jie pažymėjo du labiausiai jiems patikusius kūrinius šauktukais. Vienas iš jų – Andriaus daina, kitas - „Gerai Gerai ir Miss Sheep“.

Kol vyko balsų skaičiavimas, scenoje kelis kūrinius grupės „ŠArka“ merginos.

Daugiausia žiūrovų simpatijų sulaukęs A. Pojavis buvo apdovanotas „Samsung“ planšetiniu kompiuteriu.

Dar viena žadėta dovana – portalo lrytas.lt dovanojami 50 tūkst. litų. Portalo skaitytojai galėjo balsuoti portale už savo favoritus. Daugiausia balsų surinko grupė „DAR“ – jie juos galės išleisti reklaminei kampanijai portale lrytas.lt.

Žiūrovų balsų daugiausia pelnė „Gerai Gerai ir Miss Sheep“, antroje vietoje – grupė „DAR“, trečioje – A. Pojavis. Komisija palankiausiai vertino A. Pojavį, taip pat – G. Vaitkutę, trečioje vietoje –„Gerai Gerai ir Miss Sheep“. Bendroje įskaitos lentelėje triumfavo A. Pojavis, antroje vietoje - „Gerai Gerai ir Miss Sheep“, trčioje liko G. Vaitkutė.

 


Daugiau „Eurovizijos“ naujienų:

J. Stacevičiaus („Lietuvos rytas“) nuotr.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Eurovizija 2013

Eurovizija

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close