Veidai

2012.12.14 11:18

Pirmojo „Eurovizijos“ atrankos pusfinalio žiūrovų balsavimą laimėjo „Gerai Gerai & Miss Sheep“

Ramūnas Zilnys, lrytas.lt2012.12.14 11:18

Šeštadienio vakarą LRT televizijos eteryje vyko pirmojo „Eurovizijos“ pusfinalio kova. Žiūrovai savo nuomonę pareiškė balsuodami – jų favoritais tapo duetas „Gerai Gerai & Miss Sheep, tik paskutinę akimirką prasmukęs į pusfinalio traukinį.

Šeštadienio vakarą LRT televizijos eteryje vyko pirmojo Eurovizijos pusfinalio kova. Žiūrovai savo nuomonę pareiškė balsuodami – jų favoritais tapo duetas „Gerai Gerai & Miss Sheep, tik paskutinę akimirką prasmukęs į pusfinalio traukinį.

Trys dainos, kurios skambėjo paskutiniame pirmojo atrankos turo koncerte praėjusį šeštadienį ir pelnė kelialapius į pusfinalį, paaiškėjo prieš dvi dienas. Susumavus žiūrovų ir komisijos balsus, paaiškėjo, kad į pusfinalį keliauja Monika Linkytė, grupės „DAR“ ir „El Fuego“.

Jie prisijungė prie ankstesniuose koncertuose į pusfinalį patekusių atlikėjų – „Saulės brolių“, Andriaus Pojavio, „Timohi“, Beissoul su Gabriele Griciūte, Božolė choro, Elvinos Milkauskaitės, Neringos Šiaudikytės. Lino Adomaičio, Girmantės Vaitkutės, Gintarės Korsakaitės ir Gabrieliaus Vagelio, kuris pasirodo ir vienas, ir duetu su Ieva Zasimauskaite.

Ketvirtadienį atskleisti ir trys atlikėjai, kurie į pusfinalį pateko atrankos rengėjų sprendimu – „Gerai Gerai & Miss Sheep“, Sophie ir Giedrė Smolskaitė.

Tad iš viso dviejuose pusfinaliuose susirungs 18 dainų.

Iš 24 asmenų sudarytos komisijos nuomonė bus atskleista ketvirtadienį.

Studijoje atlikėjus vertino keturi komisijos nariai – „Eurovizijos“ komentatorius Darius Užkuraitis, buvęs grupių „LT United“ ir „InCulto“ vadybininkas Vaidas Stackevičius, TV ir radijo laidų vedėja Zita Kelmickaitė ir „Lietuvos ryto“ žurnalistas Ramūnas Zilnys.

Pirmasis scenoje – pirmojo turo barjero neįveikęs, bet atrankos rengėjų kvietimu į pusfinalį patekęs duetas „Gerai Gerai & Miss Sheep“. Daina „War In The Wardrobe“ šįkart praturtinta naujais vaizdo efektais – dviem žmogaus ūgio dydžio ekranais, kuriuose pavaizduota šokanti vokalistė Dovilė Filmanavičiūtė – Miss Sheep.  Su keturiomis šokėjomis, būgną mušančiu grupės instrumentininku Viliumi Tamošaičiu – Gerai Gerai ir daina, kiek primenančia dueto „Eurythmics“ stilių, pasirodymas tikrai išsiskiria iš šių metų „Eurovizijos“ konteksto. M.A.M.A. ceremonijoje geriausių debiutantų titulą šįmet iškovojusi grupė, pelniusi pagarbą ir alternatyvios muzikos sluoksniuose, pirmą kartą šturmuoja „Euroviziją“ ir į ją deda daug vilčių.

„Noriu pasidžiaugti, kad jums pavyko viskas – ir techniniai efektai, kurie nesuveikė praėjusį sykį. Pats pasirodymas – toks, koks arba patinka, arba ne. Jei jis būtų „Eurovizijoje“, nebūtų blogai. Paprasta daina, už jį galėtų balsuoti ir jaunoji karta, ir mano bendraamžiai. Pasirodymas, vertas finalo“, – sakė D. Užkuraitis.

Turi kažkuo išsiskirti. Tai buvo tvarkingas, geras pasirodymas. Bet „Eurovizijoje“ viskas priklausys, kaip sukris kortos. Tokia daina gali arba paskęsti, arba pasirodyti gerai ir nuotaikingai“, – sakė V. Stackevičius.

Pirmojo „Eurovizijos“ atrankos pusfinalio žiūrovų balsavimo rezultatai:

1. „Gerai Gerai & Miss Sheep“ „War In The Wardrobe“ 1712 balsai.

2. Elvina Milkauskaitė „Closer“ 1434 balsai.

3. Neringa Šiaudikytė „Used To Be“ 1236 balsai.

4. Gabrielius Vagelis ir Ieva Zasimauskaitė „I Fall In Love“ 1149 balsai.

5. Andrius Pojavis „Something 1129 balsai.

6. ‚Timohi“ „Time For Life“ 951 balsas.

7. Gabrielius Vagelis „Sacrifice“ 270 balsų.

8. „Saulės broliai“ „Loreen“ 239 balsai.

9. „Božolė“ „Happy And Free“ 332 balsai.