captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prisiminkite: pirmoji nacionalinė „Eurovizijos“ atranka Lietuvoje

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pradėtos rengti 2001 metais. Nuo dabartinių atrankų pirmoji labai skyrėsi ne tik kur kas didesniu finalistų skaičiumi, bet ir sudėtinga balsų skaičiavimų sistema, pasakojama LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“.
V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.
V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.

Tų metų pavasarį Vilniaus sporto ir kultūros rūmuose renginį vedė muzikologas Darius Užkuraitis su aktore Neringa Svetikaite. Atstovas buvo renkamas sudėtingu būdu: pusę taškų skyrė komisija, po ketvirtadalį žiūrovai salėje ir žiūrovai namie. Iš viso nacionaliniame finale dalyvavo 15 atlikėjų, bet skelbiant laureatą, buvo atskleisti tik pirmojo trejeto rezultatai.

„Tos atrankos tokios, kokios yra dabar, turbūt atsirado tais 2001 m. Tiesiog matėsi, kad „Eurovizija“ žmonės labai domisi, Lietuvos televizijoje atsirado visa profesionali komanda, kuri dirbo ir populiarino tą konkursą. Ilgą laiką 2003 m. kiekvieną dieną po 5 minutes vis buvo rodoma „Eurovizija“. „Eurovizija“ tiek „prikapsėjo“, kad žmonėms ji tapo turbūt vienu iš žiūrimiausių renginių Lietuvos televizijose“, – pasakoja D. Užkuraitis.

Plačiau – vaizdo įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Eurovizija

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...