captcha

Jūsų klausimas priimtas

Graikijos vyriausybė atskleidė reformų planą

Graikija atskleidė reformų planą mainais į paramos šaliai pratęsimą, kaip to reikalavo euro zonos vadovai, informuoja BBC.
„Syriza lyderis ir Graikijos premjeras A. Tsipras, Reuters/Scanpix nuotr.
„Syriza lyderis ir Graikijos premjeras A. Tsipras, Reuters/Scanpix nuotr.

Graikija atskleidė reformų planą mainais į paramos šaliai pratęsimą, kaip to reikalavo euro zonos vadovai, informuoja BBC.

Reformų sąraše numatomos tokios priemonės kaip kova su mokesčių vengimu ir benzino bei cigarečių kontrabanda.

Reformų sąrašui dar turi pritarti tarptautiniai kreditoriai antradienį, ir tik tada finansinė parama Graikija bus pratęsta dar keturiems mėnesiams.

Analitikų nuomone, jeigu susitarimas vis dėlto žlugtų, atsinaujintų nerimas dėl galimo Graikijos pasitraukimo iš euro zonos.

Į reformų sąrašą, paskelbtą pirmadienio vakare, įtrauktos priemonės, kokių ir buvo didžiąja dalimi tikėtasi. Jame pateikti siūlymai apkarpyti valstybės aparatą ir aktyviau kovoti su korupcija. Be to, Graikijos naujoji valdžia įsipareigoja kovoti su, partijos „Syriza“ terminais, „humanitarine krize“.

Radikaliųjų kairiųjų pažiūrų partija pažadėjo skirti beveik 60 mln. eurų nemokamoms elektros energijos tiekimo paslaugoms skurstantiesiems ir apie 750 mln. eurų subsidijų maitinimui. Tokia politika siekiama įvykdyti ikirinkiminius pažadus padėti tiems, kurie labiausiai nukentėjo nuo daug metų užsitęsusios krizės.

Reformų plane numatytos tokios priemonės: sukurti sąžiningesnę mokesčių sistemą; kovoti su mokesčių vengimu, korupcija ir benzino ir tabako kontrabanda; vykdyti darbo reformas, susijusias su kolektyvinėmis sutartimis ir sandorių sudarymu; kovoti su „humanitarine krize“, teikiant būsto garantijas ir nemokamas asmens sveikatos priežiūros paslaugas neapdraustiems bedarbiams.

Graikijos kreditoriai – Europos centrinis bankas (ECB), Europos Komisija (EK) ir Tarptautinis valiutos fondas (TVF) – savo sprendimą dėl pateiktų pasiūlymų turėtų pateikti antradienį.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...