captcha

Jūsų klausimas priimtas

Protestuojantys ūkininkai vėl užplūdo Varšuvą

Tūkstančiai Lenkijos ūkininkų ketvirtadienį surengė didžiules eitynes Varšuvoje, reikalaudami vyriausybės kompensacijų už pasėliams šernų padarytą žalą ir nuostolius, patirtus dėl Rusijos paskelbto embargo daugeliui lenkų žemės ūkio produktų.
Protestuojantys ūkininkai prie premjerės rūmų, AFP/Scanpix nuotr.
Protestuojantys ūkininkai prie premjerės rūmų, AFP/Scanpix nuotr.

Keli tūkstančiai Lenkijos ūkininkų ketvirtadienį surengė protesto akciją šalies sostinėje Varšuvoje. Prie Vyriausybės rūmų miesto centre jie pareikalavo, kad atsistatydintų žemės ūkio ir kaimo plėtros ministras Marekas Sawickis.

Protestuotojai taip pat reikalauja išmokėti kompensacijas už šernų padarytus nuostolius, inventorizuoti pieno ir kiaulienos rinką, uždrausti parduoti žemę užsieniečiams.

Prie Vyriausybės rūmų vienoje iš centrinių Varšuvos gatvių ūkininkai ketina įrengti palapinių stovyklą ir kelias dienas tęsti protesto akciją. „Žaliasis miestelis atsiras, ar tai patiks premjerei, ar ne“, – pareiškė vienos iš žemdirbių profsąjungų vadovas Slawomiras Izdebskis.

Anot jo, protestuotojai gali visiškai užblokuoti gatvę. „Mes nepaisysime draudimų. Ūkininkai nusiteikę ryžtingai. Šią kovą turime laimėti“, – pridūrė jis.

Žemdirbių protesto akcijos Lenkijoje tęsiasi jau dvi savaites. Jie kasdien blokuoja kelius įvairiuose šalies regionuose. Praėjusią savaitę ūkininkai mėgino atvažiuoti į Varšuvą maždaug tūkstančiu traktorių ir visiškai paralyžiuoti miestą, bet policijos įsikišimas jiems neleido to padaryti.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...