captcha

Jūsų klausimas priimtas

A. Butkevičius: kol kas naujų mokesčių nebus

Artimiausiu metu jokie mokestiniai įstatymų projektai nebus teikiami, sako Premjeras Algirdas Butkevičius.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Artimiausiu metu jokie mokestiniai įstatymų projektai nebus teikiami, sako Premjeras Algirdas Butkevičius.

Pasak Premjero, nors sausio biudžeto surinkimo rodikliai geri, tačiau, pavyzdžiui, apie pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mažinimą bent 1 proc. kalbėti dar anksti.

„Aš manau, kad šiuo metu mes tikrai jokių mokestinių įstatymų projektų neteiksime. Mes stebime, kokia yra geopolitinė situacija, koks yra išorinis poveikis mūsų ekonomikai“, – trečiadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė jis.

A. Butkevičius pranešė, kad antradienį buvo susitikęs su įvairiais ekonomikos ekspertais, kurių nuomonės dėl šių metų šalies ekonomikos augimo prognozės išsiskyrė 1–3 proc. Dėl to esą nereiktų skubėti su mokestinėmis pataisomis. A. Butkevičius pabrėžė būtinybę perskirstyti viešuosius finansus, kad būtų galima padidinti darbo užmokestį.

„Mes galbūt tikrai galėsime konkrečiau apie tai kalbėti birželio–liepos mėnesį“, – tikino A. Butkevičius ir pridūrė, kad staigių, nepamatuotų sprendimų negalima priimti.

Pirmą kartą PVM Lietuvoje įvestas 1994 metais ir iki 2008 metų pabaigos galiojo 18 proc. PVM tarifas. Po vadinamosios naktinės mokesčių reformos PVM buvo padidintas nuo 18 iki 19 proc., o vėliau išaugo iki 21 proc.

Išankstiniais Finansų ministerijos duomenimis, šių metų sausio mėnesį valstybės biudžetas ir savivaldybių biudžetai pajamų gavo 2 proc. (11,4 mln. eurų) daugiau nei planuota ir 2,2 proc. (12,41 mln. eurų) daugiau nei pernai tą patį laikotarpį. Prognozuotos minėtų biudžetų sausio pajamos – 562,4 mln. eurų, faktinės – 573,9 mln. eurų.

Valstybės biudžeto pajamų planas sausį įvykdytas 101,9 proc. Planuota, kad į valstybės biudžetą sausį bus gauta 480,9 mln. eurų pajamų, faktiškai įplaukė 489,8 mln. eurų – 8,9 mln. eurų daugiau nei planuota ir 12,4 mln. eurų (2,6 proc.) daugiau nei 2014 m. sausį.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close