captcha

Jūsų klausimas priimtas

Rusija susirado naują verslo partnerę

Rusija susirado naują, neįprastą verslo partnerę – Šiaurės Korėją. Rusijos ekonomika vis labiau smunka, dėl sankcijų vis mažėja verslo galimybių Europoje ir JAV, tad Maskva atsigręžė į Pchenjaną.
RIA Novosti/Scanpix nuotr.
RIA Novosti/Scanpix nuotr.

Rusija susirado naują, neįprastą verslo partnerę – Šiaurės Korėją. Rusijos ekonomika vis labiau smunka, dėl sankcijų vis mažėja verslo galimybių Europoje ir JAV, tad Maskva atsigręžė į Pchenjaną.

Rusijos Federacijos prekybos ir pramonės rūmai šią savaitę įsteigė specialią Bendradarbiavimo su Šiaurės Korėja Tarybą. Tokiu būdu tikimasi iki 2020 m. dvigubai padidinti tarpusavio prekybą – iki 1 mlrd. dolerių (880 mln. eurų) per metus.

Sutartyje numatyta, kad Maskva leis Šiaurės Korėjos įmonėms atsidaryti sąskaitas Rusijos bankuose. Mainais ji bus įleista į Šiaurės Korėjos mineralų kasyklas. Abi šalys susitarė prekybą vykdyti išskirtinai tik rubliais, teigia cnn.money.com.

Pchenjanas taip pat pažadėjo palengvinti vizų išdavimo rusų verslininkams procesą. Taip pat verslininkams iš Rusijos, atvykusiems verslo reikalais į uždarąją valstybę, bus leista naudotis internetu ir mobiliaisiais telefonais – apie tokią prabangą vietos gyventojai ir kiti šalies svečiai gali tik pasvajoti.

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas tikrina vietos fabriko produkciją. (Reuters/Scanpix nuotr.)

Reuters/Scanpix nuotr.

Rusija Pchenjanui pademonstravo dar vieną geros valios gestą – anuliavo 10 mlrd. dolerių (8,76 mlrd. eurų) iš 11 mlrd. dolerių (9,64 mlrd. eurų) skolos, likusios dar nuo Sovietų Sąjungos laikų.
Norėdamas parodyti pasauliui, kokios artimos tapo abi šalys, Kim Jong Unas, pranešama, planuoja atvykti į Rusiją dalyvauti renginiuose, skirtuose paminėti 70-ąjį Antrojo pasaulinio karo pabaigos jubiliejų.

Rusijos verslo ryšiai su Vakarais pradėjo irti po to, kai JAV, Europos Sąjunga ir kitos partnerės įvedė sankcijas Rusijai dėl to, kad ji prisijungė Krymą ir remia prorusiškus separatistus Rytų Ukrainoje.

Siekdama užpildyti augančią tarptautinio bendradarbiavimo spragą, Maskva vis šilčiau bendrauja su Azija.

Praeitais metais Rusija pasirašė multimilijardinę dujų tiekimo sutartį su Kinija. Tikimasi, kad dviejų šalių tarpusavio prekybos apimtys šiais metais išaugs 10 proc.

Šiltėjant santykiams su Šiaurės Korėja, Rusija gali atnaujinti planus nutiesti Transsibiro geležinkelį iki Pietų Korėjos.

Šiaurės Korėjos ekonomika dėl totalitarinio režimo ir žmogaus teisių pažeidimų yra labai izoliuota nuo likusio pasaulio. Manoma, kad Šiaurės Korėjos politinių kalinių stovyklose įkalinta 200 tūkst. žmonių.

 

Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...