captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kaip lietuviams sekasi prisitaikyti prie „euro iliuzijos“?

LRT Televizijos laidoje „Labas rytas, Lietuva“ SEB banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė pristatė naujausios apklausos apie lietuvių prisitaikymą prie euro duomenis bei „euro iliuzijos“ reiškinį.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

LRT Televizijos laidoje „Labas rytas, Lietuva“  SEB banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė pristatė naujausios apklausos apie lietuvių prisitaikymą prie euro duomenis bei „euro iliuzijos“ reiškinį.

„Euro iliuzija“ – tai toks reiškinys, kai daiktai mums atrodo pigesni arba verti mažiau mūsų darbo, nei yra iš tikrųjų, nes pasikeičia jų kaina skaičiais.  Kodėl tos iliuzijos atsiranda? Nes žmogus nėra skaičiavimo kompiuteris, jam kiekvieną kartą susiskaičiuoti sunku. Ir iš tiesų daugelį sprendimų mes darome intuityviai“, – kalbėjo J. Varanauskienė.

Jos teigimu, tiksliausiai kainas iš litų į eurus mintinai perversti pavyksta 30–49 metų gyventojams.

SEB banko šeimos finansų ekspertė laidoje „Labas rytas, Lietuva“ atskleidė, kokiais atvejais perskaičiuodami kainas iš litų į eurus lietuviai klysta dažniausiai ir kokia vidutiniškai yra ši paklaida. Taip pat ji patarė, kaip paaiškinti vaikams apie pasikeitusias kainas ir pinigų vertę.

Šį pokalbį bei klausimėlį gatvėje apie prisitaikymą prie euro žiūrėkite vaizdo siužete.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close