captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vengrija nori uždrausti apsipirkinėti sekmadieniais

Antradienį Vengrijoje įstatymų leidėjai pritarė įstatymo projektui, kuriuo draudžiama apsipirkinėti sekmadieniais. Taip siekiama paskatinti šeimos narius daugiau laiko praleisti kartu.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Antradienį Vengrijoje įstatymų leidėjai pritarė įstatymo projektui, kuriuo draudžiama apsipirkinėti sekmadieniais. Taip siekiama paskatinti šeimos narius daugiau laiko praleisti kartu.

Kaip informuoja latimes.com, šalies, kurioje nedarbas siekia 10,5 proc., žmonių pajamos nėra didelės praėjus ketvirčiui amžiaus po komunistų valdymo, prekiautojai sako, kad įstatymo projektas sukels pasipiktinimą, atsiras priverstinis nedarbas, sumažės pajamų iš mokesčių.

Draudimas apsipirkinėti sekmadieniais – Vengrijos krikščionių demokratų žmonių partijos (jaunesniosios partnerės koalicijoje su premjeru Viktoru Orbanu ir jo konservatorių partija „Fidesz“) sumanymas. Draudime apsipirkinėti yra išimčių.

Sekmadienį leidžiama dirbti vaistinėms, prekiautojams tabako gaminiais, ūkininkų turgums ir militaristinio pobūdžio parduotuvėms. Kepyklos gali dirbti nuo 5 val. iki pietų.

Mažmeninėms parduotuvėms oro uostuose, traukinių stotyse, degalinėse ir ligoninėse sekmadieniais leidžiama dirbti iki 22 val.

Mažesnėms nei 200 kvadratinių metrų ploto parduotuvėms įstatymas dėl darbo sekmadienį netaikomas, manant, kad sekmadienį dirba tie, kuriems priklauso 20 proc. verslo arba tie, kurie yra savininkų šeimos nariai.

Keturiems sekmadieniams iki Kalėdų draudimas netaikomas, na o visiems prekiautojams vieną sekmadienį per metus bus leidžiama atidaryti savo parduotuves.

Draudimas apsipirkinėti sekmadieniais įsigalios nuo kovo 15 d. Labiausiai jis paveiks didelius prekybos centrus ir Europos prekybos tinklus „Spar“, „Aldi“, „Tesco“ ir „Lidl“.

Vengrijos parlamento interneto svetainėje rašoma, jog šiuo įstatymu norėta, kad apsipirkinėjimas nesutrumpintų šeimos narių kartu praleidžiamo laiko.

Vengrijos ekonomikos ministras Mihaly Varga paragino nepritarti įstatymo projektui, o vietoje jo apsvarstyti abipusiai naudingas kompensacijas tiems, kurie nori dirbti sekmadieniais.

Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...