captcha

Jūsų klausimas priimtas

Dėl lietuvių tikrinimo Latvijos–Rusijos pasienyje susidarė 300 vilkikų eilė

Dėl Rusijos pasienyje taikomos pilnos patikros automobiliams su lietuviškais numeriais Latvijos pasienyje su Rusija susidarė eilės.
Martyno Vidzbelio (BFL) nuotr.
Martyno Vidzbelio (BFL) nuotr.

Dėl Rusijos pasienyje taikomos pilnos patikros automobiliams su lietuviškais numeriais Latvijos pasienyje su Rusija susidarė eilės.

Kaip sako Latvijos vežėjų asociacijos vadovas Valdis Trezinis, dėl Lietuvos vežėjų problemų gali nukentėti ir Latvijos logistikos sektorius.

„Susidarė eilės prie sienos su Rusija. Prie didžiausio Terechovo-Buračkų pasienio posto šiandien laukia daugiau kaip 300 vilkikų. Jie turi laukti daugiau kaip 30 valandų, kad galėtų kirsti sieną. Todėl dėl šių patikrų kenčia ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių vežėjai“, – teigia V. Trezinis.

Pasak jo, pilnai tikrinami tik vilkikai su lietuviškais numeriais. Kitų valstybių transportui taikoma sena tvarka. Rusija sugriežtino patikrą Lietuvos transportui praėjusį penktadienį.

Dėl vežėjų problemų žadama kreiptis į Europos Komisiją

Dėl vežėjams sudaromų kliūčių kertant Lietuvos ir Rusijos sieną žadama kreiptis į Europos Komisiją. Apie tai, vardydamas priemones, kurių ketina imtis Vyriausybė, trečiadienį prabilo Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

„Šiuo metu mes diskutuojame, kalbamės, ieškome galimybių, kaip spręsti problemą spartinant Europos Sąjungos lėšų panaudojimą jau šiais metais. Taip pat esame numatę kreiptis į Europos Komisiją (tą, kiek aš girdėjau, jau padarė ir vežėjų asociacija „Linava“). Kreipimasis turėtų vykti gruodžio 3 dieną. Aišku, turi vykti ir pokalbiai su verslininkais dėl persiorientavimo į kitas rinkas“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio ir pasitarimo žiniasklaidai sakė Premjeras.

Premjeras neneigė, kad logistikos sektoriui patiriant problemų, neigiamą poveikį pajus ir valstybės biudžetas, tačiau tikina kol kas esąs nusiteikęs optimistiškai.

„Galbūt tų grėsmių ir nesulauksime, – svarstė A. Butkevičius. „Aš to neneigiu, tačiau kol kas esu optimistas, tikiu, kad pasekmių nesulauksime.“

Rusija šimtaprocentinę transporto, registruoto Lietuvos Respublikoje, patikrą pradėjo taikyti nuo penktadienio vakaro ir taiko iki šiol. Lietuvos vežėjai susidūrė su problemomis net tik Kaliningrado srities pasienyje, tačiau ir vidinėse Rusijos muitinėse.

Rusijos pasieniečiai yra pateikę oficialų atsakymą esą nesklandumų priežastis yra muitinės procedūros. Kokios tai procedūros, atsakyme neminima.

Tarptautinė vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ teigia gavusi Rusijos muitinės dokumentą, kuriuo transporto priemonėms ir kroviniams iš Lietuvos taikyti sugriežtintą patikrą nurodoma laikinai.

Užsienio reikalų ministerija dėl kliūčių Lietuvos vežėjams pirmadienį buvo išsikvietusi Rusijos ambasadorių Aleksandrą Udalcovą.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...