captcha

Jūsų klausimas priimtas

Savivaldybės sutiko susimokėti už skrydžius iš Palangos

Jau kitų metų balandį iš Palangos oro uosto gali atsirasti pigių skrydžių į Londoną: regiono savivaldybės tam skirs pinigų. 
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Jau kitų metų balandį iš Palangos oro uosto gali atsirasti pigių skrydžių į Londoną: regiono savivaldybės tam skirs pinigų.

Klaipėdos regiono savivaldybės nusprendė skirti 400 tūkst. litų naujam maršrutui reklamuoti.

Prisidėti prie planuojamo naujo maršruto į Londoną finansavimo buvo pagrindinė Vengrijos pigių skrydžių bendrovės „WizzAir“ sąlyga.

Palangos oro uostas oro bendrovei įsipareigojo per metus suteikti įvairių pusės milijono litų vertės mokesčių lengvatų Iš Klaipėdos apskrities savivaldybių buvo prašoma kone antra tiek.

Iš šio skrydžio daugiausia naudos sulauksianti Palangos savivaldybė žadėjo skirti 40 procentų prašomos sumos – 150 tūkst. litų. Klaipėdos miesto savivaldybė nusprendė atseikėti 135 tūkst. litų.

Šią savaitę susirinkę kitų 5 savivaldybių vadovai pagal gyventojų skaičių pasidalijo likusią paramos dalį: Klaipėdos rajonas šiam projektui įsipareigojo paskirti 37 tūkst., Šilutės rajonas – 31,8 tūkst., Kretingos rajonas – beveik 30 tūkst., Skuodo rajonas – daugiau nei 14,5 tūkst., Neringa – 1909 litus.

Skiriamai paramai Klaipėdos regiono savivaldybių tarybos dar turės pritarti lapkričio pabaigoje vyksiančiuose posėdžiuose.

„Jei šios sumos bus patvirtintos, sunkiai vykstančios derybos su „WizzAir“ gerokai pasistūmės į priekį. Tačiau jau dabar tvirtinti, kad nauja kryptis tikrai atsiras, dar negalime. Juk galutinai apsispręsti turi pati oro bendrovė. Vis dėlto tai, kad svarbiausia jos sąlyga bus įgyvendinta, mums suteikia nemažai vilčių“, – teigė Palangos oro uosto direktorė Jolanta Jucevičiūtė.

Jei „WizzAir“ apsispręs teigiamai, pirmasis skrydis planuojamas kitų metų balandžio mėnesį. Keleiviai iš Palangos į Londoną ir atgal būtų skraidinami du kartus per savaitę 180 vietų orlaiviu.

Labiausiai šio skrydžio laukia Palangos savivaldybė, kuri per vasarą tikisi sulaukti didesnio turistų iš Didžiosios Britanijos srauto.Palangos turizmo informacijos centras jau dabar planuoja dalyvauti kasmet Londone vykstančiose turizmo parodose ir britų turizmo kompanijas sudominti poilsiu prie Baltijos jūros.

Sunkiausia buvo sulaukti teigiamo atsakymo iš toliausiai nuo Palangos esančių Šilutės ir Skuodo rajonų savivaldybių. Mat dėl naujo maršruto jose turistų vargu ar pagausėtų. Tačiau šių savivaldybių vadovai pripažino, kad skrydžiai iš Palangos į Londoną palengvins susisiekimą emigrantams ir paskatins juos dažniau grįžti namo.

Norėdami sudominti turistus visu Klaipėdos regionu savivaldybių vadovai nusprendė parengti bendrą informacinį leidinį, kuriame kiekviena savivaldybė supažindintų su savo krašto lankytinomis vietomis. Šis lietuvių, rusų ir anglų kalbomis išspausdintas leidinys keleiviams būtų įteikiamas skrydžio metu.

Klaipėdos regiono savivaldybėms siūlyta finansuoti ir planuojamo naujo maršruto į Hamburgą rinkodarą. Tam reikėtų dar pusės milijono litų. Tačiau savivaldybių vadovai šį klausimą atidėjo ateičiai.  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...