captcha

Jūsų klausimas priimtas

Aiškėja, kad dujos pigs 6–7 proc.

Galutinė gamtinių dujų kaina šilumos gamintojams (perkantiems dujas iš „Lietuvos dujų tiekimo“ ir LITGAS) 2015 metais bus 6–7 proc., arba 100 litų už 1 tūkst. kub. m, mažesnė nei šiemet, skaičiuoja Energetikos ministerijos specialistai.
T. Lukšio (BFL) nuotr.
T. Lukšio (BFL) nuotr.

Galutinė gamtinių dujų kaina šilumos gamintojams (perkantiems dujas iš „Lietuvos dujų tiekimo“ ir LITGAS) 2015 metais bus 6–7 proc., arba 100 litų už 1 tūkst. kub. m, mažesnė nei šiemet, skaičiuoja Energetikos ministerijos specialistai.

Toks kainų mažėjimas prognozuojamas įvertinus Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) patvirtintus perdavimo, skirstymo ir tiekimo saugumo tarifus.

„Kaip matome iš prognozių, nėra jokių priežasčių kalbėti apie šilumos brangimą. Priešingai – netgi susidaro prielaidos mažėti šilumos kainai“, – ministerijos pranešime cituojamas energetikos ministras Rokas Masiulis.

Energetikos ministras pridūrė, kad buitiniai vartotojai jau dabar moka mažiau už dujas. Palyginti su pirmuoju šių metų pusmečiu, dujas šildymui naudojantys gyventojai dabar moka 22 proc. mažiau. Palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, dabar dujų kaina šiems gyventojams yra 31 proc. mažesnė.

Kitais metais gyventojams dujų kaina turėtų išlikti panašaus lygio, kaip yra dabar.

„Atkreipkime dėmesį, kad nuolaidą iš „Gazprom“ pavyko išsiderėti tuomet, kai jau buvo aišku, jog terminalas Lietuvoje bus paleistas, ir LITGAS iš esmės susiderėjo su „Statoil“ dėl būtinojo kiekio“, – pabrėžė energetikos ministras.

VKEKK patvirtinta tiekimo saugumo dedamoji, skirta padengti investicijoms į suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalą, – apie 7,8 centų už kub. m vietoj anksčiau planuotų daugiau nei 10 centų. Tarifas Lietuvos vartotojams sumažintas, nes įrengiant SGD terminalą, jo infrastruktūrą ir jungtį pavyko sutaupyti apie 100 mln. litų.

VKEKK taip pat patvirtino AB „Amber Grid“ valdybos nustatytas gamtinių dujų perdavimo paslaugų kainas, įsigaliosiančias nuo 2015 metais sausio 1 dieną Bendra perdavimo kainų pokyčio, palyginti su 2014 metų perdavimo paslaugų kainomis, įtaka galutinei buitinių vartotojų mokamai kainai sudarys vidutiniškai apie 1 centų už kub. m dujų.

Patvirtintos ir AB „Lietuvos dujos“ valdybos nustatytos gamtinių dujų skirstymo kainos, kurios bus taikomos nuo 2015 metų sausio 1 dieną Skirstymo kainos viršutinė riba didėja 16,7 proc. Tačiau konkrečios gamtinių dujų skirstymo kainos nuo 2015 metų sausio 1 dieną skirtingoms kainų grupėms didėja nuo 5,1 iki 9,5 proc. Pagrindinė dujų skirstymo kainos didėjimo priežastis – prognozuojami 17 proc. mažesni paskirstyti gamtinių dujų kiekiai.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...