captcha

Jūsų klausimas priimtas

Niujorkiečiai degalų galės įsigyti normuotai

Po uragano Sandy Niujorke vis dar trūkstant degalų, miesto meras pranešė, kad jo bus galima įsigyti normuotai, pagal automobilio numerius. 
EPA-ELTA nuotr.
EPA-ELTA nuotr.

Po uragano Sandy Niujorke vis dar trūkstant degalų, miesto meras pranešė, kad jo bus galima įsigyti normuotai, pagal automobilio numerius.

Pradėjus trūkti degalų, prie degalinių žmonėms tenka laukti ne vieną valandą, o priemiesčių gyventojų pastangos pasiekti darbą sukelia tikrą chaosą, praneša BBC.

Tokios pat priemonės šeštadienį įvestos Naujajame Džersyje, netrukus to žada imtis ir Niujorko Longailende.

Anot miesto mero Michaelo Bloombergo, dirba vos 25 proc. Niujorko degalinių.

Pagal naująją sistemą, automobiliai, kurių numeriai baigiasi nelyginiu skaičiumi, kuro galis pirkti nelyginėmis mėnesio dienomis. Automobiliai, kurių numeriai baigiasi lyginiu skaičiumi, galės įsipilti kuro lyginėmis dienomis.

„Turime kažko imtis, o tai yra praktiška, įgyvendinama ir suprantama. Kažką daryti yra daug geriau nei nedaryti nieko“, – kalbėjo M. Bloombergas.

Tačiau vienos degalinės savininkas tokį sumanymą įvertino atsargiau. „Tai dar didesnis spaudimas mums. Jie šauks, jie keiksis, negalėtumėte tuo patikėti“, – kalbėjo Ashas Gaiedas.

Naujoji tvarka įsigaliojo penktadienį, paskelbė meras. Ji negalios geltonosioms miesto taksi ir pagalbos tarnybų transportui.

Uraganas Sandy rytinę JAV pakrantę užklupo praėjusios savaitės pirmadienį. Jis nusiaubė dalį Naujojo Džersio ir Niujorko, sukeldamas rekordinius potvynius ir be elektros palikęs milijonus žmonių.

Toliau į žemyno gilumą Pensilvanijos link pajudėjusi audra pražudė daugiau kaip 100 žmonių. Skaičiuojama, kad jos padaryti nuostoliai turtui siekia 30 mlrd. dolerių, verslui – dar 50 milijardų.

Neįprastai anksti Niujorką užklupusi pūga trečiadienį dar labiau pablogino kai kurių gyventojų situaciją, kurie dar nuo praėjusios savaitės gyvena be elektros.

Kai kuriose kaimyninio Konektikuto dalyse trečiadienį prisnigo daugiau kaip 30 centimetrų, o vėjo greitis siekė 80 kilometrų per valandą. Be elektros liko apie 300 tūkst. vartotojų. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Uraganas Sandy

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...