captcha

Jūsų klausimas priimtas

VšĮ „Versli Lietuva“ pagelbės nuo Rusijos sankcijų nukentėjusiems verslininkams

VšĮ „Versli Lietuva“ iki šių metų gruodžio 31 d. teiks nemokamą verslo partnerių paieškos paslaugą nuo Rusijos sankcijų nukentėjusiems verslo sektoriams: žemės ūkio produkcijos, maisto prekių ir logistikos verslo sektorių įmonėms, skelbiama pranešime spaudai. 
K. Kavolėlio (BFL) nuotr.
K. Kavolėlio (BFL) nuotr.

VšĮ „Versli Lietuva“ iki šių metų gruodžio 31 d. teiks nemokamą verslo partnerių paieškos paslaugą nuo Rusijos sankcijų nukentėjusiems verslo sektoriams: žemės ūkio produkcijos, maisto prekių ir logistikos verslo sektorių įmonėms, skelbiama pranešime spaudai. 

Planuojama, kad iki metų pabaigos 30-čiai susidomėjimą išreiškusių šių sektorių įmonių bus nemokamai surasta po 5 potencialius verslo partnerius tam tikrose užsienio valstybėse. 

„Nuo Rusijos sankcijų nukentėjusiems sektoriams būtina kuo greičiau atrasti alternatyvių rinkų, kuriose jos galėtų realizuoti savo produkciją bei paslaugas. Dėl to Vyriausybė numatė visą eilę priemonių, skirtų padėti verslui  sumažinti dėl Rusijos embargo patiriamus nuostolius ir įvairinti eksportą“, – sakė Lietuvos Respublikos ūkio ministras Evaldas Gustas.

„Versli Lietuva“, pasitelkusi savo atstovus bei įdirbį užsienyje, iki šių metų pabaigos pasiūlys nemokamą potencialių partnerių paieškos paslaugą, kuri, žemės ūkio produkcijos, maisto prekių ir logistikos verslo sektorių įmonėms padės labiau diversifikuoti eksporto kryptis bei mažinti priklausomybę nuo rizikingų rinkų“, – sakė VšĮ „Versli Lietuva“ generalinis direktorius Mantas Nocius.

Nemokamos paslaugos žemės ūkio produkcijos, maisto prekių ir logistikos verslo sektorių įmonėms bus teikiamos remiantis Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos pavedimu, kuris buvo pateiktas pritarus Lietuvos eksporto įvairinimo, reaguojant į Rusijos Federacijos paskelbtą žemės ūkio produkcijos importo embargą, priemonių įgyvendinimui. 

Šalys, kuriose „Versli Lietuva“ siūlo verslo partnerių paieškos nemokamas paslaugas, yra šios: Azerbaidžanas, Baltarusija, Jungtinė Karalystė, JAV, Kazachstanas, Kinija, Lenkija, Nyderlandai, Prancūzija, Danija, Švedija, Ukraina, Vokietija, Norvegija, Izraelis. 

„Verslios Lietuvos“ teikiama potencialių prekybos partnerių kontaktinių duomenų paieškos paslauga (5 užsienio įmonių, kurios yra išreiškę susidomėjimą bendradarbiavimu su Lietuvos įmone, kontaktai) apima konsultacijas dėl tinkamo įmonės prisistatymo ir informacijos pateikimo konkrečioje rinkoje ir 5 užsienio įmonių kontaktinių duomenų paiešką, kurios potencialiai domėtųsi bendradarbiavimu su pristatyta Lietuvos įmone. Individualių vizitų organizavimo (5 potencialūs klientai) paslauga apima konsultacijas dėl tinkamo įmonės prisistatymo ir informacijos pateikimo konkrečioje rinkoje ir individualaus vizito organizavimą įmonei su 5 atrinktais ir norinčiais bendradarbiauti  užsienio partneriais.

Pirminis užsienio įmonių interesas dėl galimo bendradarbiavimo su Lietuvos įmone identifikuojamas prieš vizitą. 

Rusijos pradėto taikyti prekybos embargo pasekmes labiausiai turėtų pajusti Lietuvos vaisių ir daržovių, pieno produktų, mėsos eksportuotojai ir reeksportuotojai, taip pat transportavimo  bendrovės ir  prekybininkai, dalyvaujantys ES šalių reeksporte į Rusiją. Lietuvos pieno ir mėsos produktų gamintojai į Rusijos rinką yra nukreipę maždaug ketvirtadalį savo produkcijos, kurios vertė 2013 m. duomenimis atitinkamai sudarė apie 500 mln. litų ir 130 mln. litų.

Kitų Rusijos Federacijos Vyriausybės patvirtintuose draudimuose minimų maisto produktų apimtys į Rusiją yra reikšmingai mažesnės.

Nors Lietuvos gamintojai ir nedaug priklausomi nuo Rusijos – vos keli procentai jų bendros produkcijos išvežama į šia rinką, tačiau mūsų šalis aktyviai dalyvauja prekybos koridoriuje tarp ES ir Rusijos, todėl didžioji dalis (85 proc.) mūsų eksporto į Rusiją yra reeksportas. Tokia prekybos struktūra rodo, kad Rusijos rinka yra labai svarbi mūsų transporto ir logistikos sektoriui. Krovinių transportavimo paslaugų eksportas į Rusiją sudaro beveik 2 mlrd. litų per metus., t. y. beveik trečdalį visų užsienio rinkose generuojamų vežėjų pajamų.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close