captcha

Jūsų klausimas priimtas

Rusija: dėl sezoninių kainų su Ukraina tarsimės tik šiai susimokėjus skolą

Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas atsakė į kolegos iš Ukrainos Arsenijaus Jaceniuko iniciatyvą dėl Kijevui tiekiamų dujų sezoninių kainų nustatymo.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas atsakė į kolegos iš Ukrainos Arsenijaus Jaceniuko iniciatyvą dėl Kijevui tiekiamų dujų sezoninių kainų nustatymo.

Pareigūno atsakyme, publikuojamame Rusijos vyriausybės interneto svetainėje, teigiama, kad derybos gali būti atnaujintos tik tuomet, kai Ukraina susimokės susidariusią skolą. Rugpjūčio mėnesio pabaigoje „Naftogaz Ukraina“ įsiskolinimai „Gazprom“ siekė 5,3 mlrd. JAV dolerių.

D. Medvedevas teigia, kad „net nustatant sezonines kainas, per metus susidaranti vidutinė kaina vis tiek turėtų sudaryti 385 JAV dolerius už 1 tūkst. kub. metrų“.

Dar trečiadienį Ukrainos vyriausybės vadovas pasiūlė du rusiškų dujų kainos variantus. Pirmasis variantas siūlo šiltuoju metų laiku, t.y. ne šildymo sezono metu nustatyti 300 JAV dolerių už 1 tūkst. kub. metrų, o žiemą – 380 JAV dolerių. Antruoju variantu norima dujų kainą sieti su Europos dujų rinka. Pagal jį kuro kaina prilygsta dujų kainai Europos centruose, atskaičiavus išlaidas dujų transportavimui nuo Rusijos sienos.

Taip pat A. Jaceniukas sakė, kad Ukrainai reikėtų iš Rusijos tiesiogiai įsigyti 25 mlrd. kub. metrų per metus. Jis pridūrė, kad šalis nori iš Europos valstybių pirkti apie 15 mlrd. kub. metrų dujų – tai kompensuotų pirkimus iš Rusijos.

Rusijos energetikos ministerijos duomenimis, Ukrainoje per parą susidarantis dujų deficitas siekia nuo 140 iki 220 mln. kub. metrų. Šiuo metu Kijevo požeminėse saugyklose yra laikomi maždaug 16 mlrd. kub. metrų kuro. Rugsėjo-spalio mėnesiais šalis turėtų į saugyklas perpumpuoti dar 10 mlrd. kub. metrų dujų.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Ukraina po Rusijos invazijos

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...