captcha

Jūsų klausimas priimtas

Rusai susivokė: draudime lenkams paliko landą

Rusija suprato, kad uždrausti importuoti lenkiškas daržoves ir vaisius vien tik pas save nepakanka – jos gali laisvai pateikti iš Baltarusijos, kuri su Rusija yra vienoje ekonominėje sąjungoje.
A. Ufarto (BFL) nuotr.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Rusija suprato, kad uždrausti importuoti lenkiškas daržoves ir vaisius vien tik pas save nepakanka – jos gali laisvai pateikti iš Baltarusijos, kuri su Rusija yra vienoje ekonominėje sąjungoje.

Rusija prašo Baltarusijos uždrausti lenkišką produkciją. Tokią informaciją išplatino naujienų agentūra „Biznes novosti“, remdamasi „Rosselchoznadzor“ atstovo Aleksejaus Aleksenko pranešimu.

„Mes priklausome vienai muitų erdvei, todėl pavojai visiems yra vienodi. Galime tikėtis, kad Lenkijos verslininkai stengsis tą pačią produkciją tiekti per trečiąsias šalis, teigdami, kad tai yra vietos produkcija“, – sakė Rusijos federalinės veterinarijos ir fitosanitarijos tarnybos atstovas.

Ta pati agentūra cituoja ir šiuos „Rosselchoznadzor“ pareigūno žodžius: „Arba Lenkija nekontroliuoja visos šalies teritorijos, o tai kelia naują riziką tiek mums, tiek mūsų kolegoms Baltarusijoje, arba Lenkija reeksportuoja produkciją iš trečiųjų šalių, tvirtindama, kad tai jos produktai“.

Savo ruožtu Baltarusijos Vyriausiosios valstybinės sėklininkystės, karantino ir augalų apsaugos inspekcijos vadovas Leonidas Pleško „Biznes novosti“ nurodė, kad Baltarusija iš Rusijos kol kas nėra gavusi oficialios informacijos šiuo klausimu.

„Per mus iš Lenkijos į Rusiją eina daug tranzitinių krovinių. Tai maždaug 1 mln. t obuolių per metus. Taip pat masė kitos produkcijos. Jeigu Rusijos pusė būtų įvedusi tokį draudimą, turėčiau oficialų dokumentą su prašymu, kad Muitų sąjungos pasienio punktuose į Rusiją nebūtų įleidžiami tam tikri kroviniai. Tačiau tokio dokumento kol kas nėra“, – teigė L. Pleško, pridurdamas, kad negali atsakyti, ar Baltarusija atsilieps į Rusijos prašymą ir uždraus lenkiškus produktus.

Nuo rugpjūčio 1 dienos įsigaliojo Rusijos federalinės veterinarijos ir fitosanitarijos tarnybos „Rosselchoznadzor“ draudimas importuoti į Rusiją daržoves bei vaisius iš Lenkijos. Žinyba teigia, kad toks sprendimas buvo priimtas dėl nuolatinių sertifikavimo taisyklių pažeidimų bei karantininių kenkėjų. Maža to, Rusija iki savaitės pabaigos gali įvesti apribojimus ir vaisių importui iš Europos Sąjungos (ES) šalių.

Lenkijos žemės ūkio ministras draudimą įvežti daržoves ir vaisius iš jų šalies pavadino politine respresija ir pareikalavo, kad ES kompensuotų ekonominius nuostolius.

Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...