captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Orlen Lietuva“ neigia gandus dėl Mažeikių gamyklos pardavimo

Bendrovė „Orlen Lietuva“ neigia žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie ketinimus parduoti Mažeikių naftos perdirbimo gamyklą.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.

Bendrovė „Orlen Lietuva“ neigia žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie ketinimus parduoti Mažeikių naftos perdirbimo gamyklą.

„Pranešame, kad jokių derybų dėl Lietuvos bendrovės pardavimo nevyksta, tačiau įmonės viduje analizuojame įvairius strateginius Mažeikių naftos perdirbimo produktų gamyklos veiklos scenarijus“, – rašoma bendrovės išplatintame pranešime.

Žiniasklaida skelbė, kad ties bankroto riba atsidūrusią bendrovę „Orlen Lietuva“ jos akcininkas Lenkijos koncernas „Orlen“ siūlo pirkti Kazachstano valstybinei naftos ir dujų bendrovei „Kazmunaigaz“ ir dėl to jau keletą mėnesių deramasi. Esą šių metų sausį koncerno savininkai Lietuvoje buvo susitikę su Kazachstano užsienio reikalų ministru Erlanu Idrisovu ir aptarė galimybę parduoti naftos perdirbimo gamyklą.

Primename, kad ne geriausius laikus išgyvenančiai AB „Orlen Lietuva“ birželį įregistruotas 8,5 milijono litų turto areštas.

Protestus birželio pabaigoje pradėjo ir gamyklos darbuotojai – jie teigia sukilę prieš atlyginimų mažinimą ir socialinių garantijų atėmimą. „Orlen Lietuva“ darbuotojų profsąjunga po įtemptų derybų su vadovybe pasirašė nesutarimų protokolą ir nutraukė kolektyvinę sutartį. Darbdaviui įteikti reikalavimai dėl darbo užmokesčio, garantijų ir kitų sąlygų užtikrinimo, šiuo metu šalims tarpininkauja taikinimo komisija, tačiau išlieka streiko galimybė.

Šiemet iš „Orlen Lietuva“ buvo atleista apie 160 darbuotojų. Iš viso, Mažeikių gamyklą perėmus Lenkijos bendrovei „PKN Orlen“, buvo atleista apie 2000 darbuotojų, jų šiuo metu likę apie 1400.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...