captcha

Jūsų klausimas priimtas

PPO: Kinijos prekybos politika vis dar neskaidri

Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) narės ketvirtadienį paragino Kiniją vykdyti skaidresnę prekybos politiką, informuoja „EUbusiness“.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) narės ketvirtadienį paragino Kiniją vykdyti skaidresnę prekybos politiką, informuoja „EUbusiness“.

Kinija, neseniai tapusi didžiausia prekiautoja 160 narių grupėje, nesugeba įvykdyti pagrindinių įsipareigojimų dėl skaidrumo, prisiimtų 2001 metais, kai prisijungė prie organizacijos, teigiama PPO narių ataskaitoje.

PPO sekretoriatas, kuris parengė 200 psl. ataskaitą apie Kinijos prekybos politiką, vykdomą per pastaruosius dvejus metus, pripažino negavęs iš Pekino pagrindinių dokumentų, nes jie nėra centralizuoti ir didelė jų dalis neišversta nė į vieną oficialiųjų grupės kalbų.

Kinija susilaukė ne iš vienos PPO narės kritikos dėl jos vykdomos prekybos politikos, kuri dažnai vadinama labai sudėtinga ir netgi prieštaringa.

Gegužę PPO atmetė Kinijos įvestus tarifus JAV gamybos prabangiems automobiliams, – taip vienas iš dažnų ginčų tarp dviejų didžiausių pasaulio ekonomikų baigėsi JAV pergale.

JAV atstovas Chrisas Wilsonas kritikavo Kiniją naudojant principą „atsimokėk tuo pačiu“ muitų srityje ir pareiškė, kad šalis ignoruojanti ne vieną PPO pastabą šiuo klausimu.

Kinijos prekybos ministro pavaduotojas Wangas Shouwenas kategoriškai atmetė įtarimus kaip „nepagrįstus“ ir primygtinai tvirtino, kad „Kinija pavyzdingai vykdanti PPO nutartis“.

Dauguma iš 50 PPO narių, rengusių šią ataskaitą, kritikavo Pekiną naudojant eksporto suvaržymus, apribojimus užsienio investicijoms ir pareiškė, kad ji turinti patobulinti intelektinės nuosavybės teisių apsaugą.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close