captcha

Jūsų klausimas priimtas

FNTT pareiškė įtarimus A. Janukoniui

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) praneša apie poslinkius „Vilniaus energijos“ byloje. Prieš dvejus metus pradėtame tyrime įtariamuoju tapo vienos didžiausių šalies verslo grupių, koncerno „Icor“ veidas – žinomas verslininkas Andrius Janukonis.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) praneša apie poslinkius „Vilniaus energijos“ byloje. Prieš dvejus metus pradėtame tyrime įtariamuoju tapo vienos didžiausių šalies verslo grupių, koncerno „Icor“ veidas – žinomas verslininkas Andrius Janukonis.

Kartu su A. Janukoniu įtariamuoju tapo „Dalkia“ atstovas Jeanas Pierre'as Sacreste'as.

„Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje atliekamame ikiteisminiame tyrime, kontroliuojamame Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros, dėl galimai nusikalstamos „Icor“ įmonių grupės ir UAB „Vilniaus energija“ vadovų bei akcininkų veiklos 2014 m. balandžio 11 d. Linui Samuoliui įteiktas pranešimas apie įtarimą, padarius nusikalstamas veikas, nustatytas Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 228 str. 1 d., 182 str. 2 d., 184 str. 2 d., t. y. dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, didelės vertės turtinės teisės įgijimo apgaule, didelės vertės svetimo turto iššvaistymo. Andriui Janukoniui ir Jean Pierre Henri Sacreste suteiktas įtariamųjų statusas“, - teigiama FNTT pranešime.

FNTT tyrimas dėl galimai dirbtinai išpūstų šildymo kainų garsiai nuskambėjo 2012 m. gegužę, pirmieji viešai parodyti tyrėjų veiksmai buvo kratos „Vilniaus energijos“ patalpose. Vėliau FNTT pareigūnai krėtė ir „Icor“ kompaniją „Bionovus“ – didžiausią Lietuvos biokuro rinkos žaidėją ir kuro tiekėją „Vilniaus energijai“.

Po kratų FNTT paskelbė, kad tyrimas atliekamas dėl galimo sukčiavimo, įtariant nepagrįstai didelius pelnus. „Vilniaus energija“ reagavo pareiškimais, esą FNTT tyrimu siekiama kriminalizuoti biokuro verslą.

Tarnyba informuoja, kad A. Janukonis ir J. Sacreste`as „šaukiami apklausoms (…) dėl galimo vadovavimo juridiniam asmeniui, skirtam nusikalstamai veiklai nuslėpti, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, didelės vertės turtinės teisės įgijimo apgaule, didelės vertės svetimo turto iššvaistymo“.

Įtarimus vadina viešųjų ryšių akcija

„Icor“ išplatintame pranešime cituojamas A. Janukonis, kuris teigia, kad jam ir kitiems dviems asmenims pateikti įtarimai neturi jokio pagrindo.

„Pareikšti įtarimai tėra viešųjų ryšių akcija“, – sakė „Vilniaus energijos“ valdybos narys ir „Icor“ valdybos pirmininkas A. Janukonis.

Anot jo, faktą, kad vykdoma viešųjų ryšių akcija įrodo ne tik tai, bet ir pats įtarimų paskelbimas FNTT interneto svetainėje. Įprasta, kad FNTT neskelbia asmenų, kuriems reiškiami įtarimai, o nurodo tik inicialus.

Jis pranešime laikosi pozicijos, kad FNTT rankomis kryptingai įgyvendinami valstybinio monopolisto „Lietuvos energija“ ir bendrovės „Fortum“ tikslai – sklandžiai šalinti iš kelio konkurentus.

Jis pranešime laikosi pozicijos, kad FNTT veiksmus galėjo lemti ir batalijos dėl atliekų jėgainės statybų Vilniuje – blokuojamas įmonės „Reenergy“, kurios dalinininkė yra „Icor”, projektas.

„Reenergy“ pradėjo procesinius veiksmus prieš Vyriausybę – kreipėsi į Europos Komisijos Generalinį sekretoriatą dėl Lietuvos veiksmų.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...