captcha

Jūsų klausimas priimtas

Parduotuvėse – optimizmo dvelksmas: apyvarta didėja

Mažmeninės prekybos apimtys Lietuvoje, išskyrus automobilių pardavimą ir remontą bei maitinimo ir gėrimų įmones, pernai buvo 28,769 mlrd. litų (be PVM) – 4,5 proc. daugiau nei 2012 metais.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Mažmeninės prekybos apimtys Lietuvoje, išskyrus automobilių pardavimą ir remontą bei maitinimo ir gėrimų įmones, pernai buvo 28,769 mlrd. litų (be PVM) – 4,5 proc. daugiau nei 2012 metais.

Variklinių transporto priemonių ir motociklų didmeninės ir mažmeninės prekybos bei remonto įmonių apyvarta pernai išaugo 10,7 proc. iki 8,735 mlrd. litų, maitinimo ir gėrimų įmonių apyvarta ūgtelėjo 2,6 proc. iki 1,445 mlrd. litų, pranešė Statistikos departamentas.

Mažmeninės prekybos įmonių, prekiaujančių maisto prekėmis, alkoholiu ir tabaku, apyvarta per metus padidėjo 3,9 proc., ne maisto prekėmis (neįskaitant automobilių ir degalų) prekiaujančių įmonių – 5,1 proc., automobilių degalų mažmeninės prekybos įmonių – 4,5 procento.

Gruodžio mėnesį, palyginti su lapkričiu, mažmeninės prekybos apimtys Lietuvoje, išskyrus automobilių pardavimą ir remontą bei maitinimo ir gėrimų įmones, išaugo 16,4 proc. (pašalinus sezono įtaką – sumenko 0,6 proc.) iki 2,747 mlrd. litų.

Per mėnesį įmonių, prekiaujančių maisto prekėmis, alkoholiu ir tabaku apyvarta padidėjo 21,4 proc., prekiaujančių ne maisto prekėmis – 19,3 proc., automobilių degalų mažmeninės prekybos įmonių – sumažėjo 1,1 procento. Gruodžio mėnesį labiausiai padidėjo žaislų ir žaidimų (2,2 karto), knygų bei laikrodžių, papuošalų ir juvelyrinių dirbinių (82,1 proc.), kosmetikos ir tualeto reikmenų (72,7 proc.), garso ir vaizdo įrangos (71,7 proc.) specializuotų parduotuvių apyvarta, taip pat užsakomasis pardavimas paštu arba internetu (28,8 proc.).

Variklinių transporto priemonių ir motociklų didmeninės ir mažmeninės prekybos bei remonto įmonių apyvarta gruodžio mėnesį buvo 711,2 mln. litų ir, palyginti su lapkričiu, smuko 9,9 proc. palyginamosiomis kainomis. Labiausiai sumažėjo variklinių transporto priemonių atsarginių dalių ir pagalbinių reikmenų didmeninė (20,9 proc.) ir mažmeninė (14,9 proc.) prekyba.

Maitinimo ir gėrimų teikimo veiklos įmonių apyvarta gruodžio mėnesį buvo 136,1 mln. litų – 15,7 proc. daugiau nei lapkritį.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close