captcha

Jūsų klausimas priimtas

Liepą labiausiai pigo drabužiai ir avalynė

Liepą, palyginti su birželiu, Lietuvoje užfiksuota nulinė infliacija, praneša Statistikos departamentas. 
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Liepą, palyginti su birželiu, Lietuvoje užfiksuota nulinė infliacija, praneša Statistikos departamentas.

Bendrajam vartotojų kainų pokyčiui daugiausia įtakos turėjo būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro, sveikatos priežiūros prekių ir paslaugų pabrangimas bei drabužių ir avalynės, maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų atpigimas.

Vartojimo paslaugų kainos per minėtą laikotarpį padidėjo 0,6 proc., prekių kainos sumažėjo 0,2 proc.

Liepą., palyginti su birželiu, iš būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro prekių ir paslaugų daugiausia pabrango gamtinės dujos – 21,4 proc., šilumos energija – 2,5 proc., būsto nuomos iš privačių asmenų paslaugos – 2 proc., nuotekų rinkimo – 1,6 proc., būsto priežiūros ir remonto paslaugos – 1,1 proc. Labiausiai atpigo suskystintos dujos buitinėms reikmėms – 2,4 proc., kietasis kuras – 1,9 proc.

Liepos mėn. iš sveikatos priežiūros prekių ir paslaugų 9,5 proc. pabrango sanatorijų paslaugos, 0,6 proc. – farmacijos gaminiai.

Per tą patį laikotarpį dėl sezoninių nuolaidų avalynės kainos sumažėjo 8 proc., drabužių – 5,7 proc., aprangos reikmenų – 3,8 proc., audinių drabužiams – 2,9 proc. Drabužių nuomos paslaugų kainos padidėjo 0,7 proc.

Iš maisto produktų  ir  nealkoholinių  gėrimų  daugiausia – 31,3 proc. – atpigo kopūstai, vaisinės daržovės (saldžiosios paprikos, pomidorai, agurkai) – 14,4 proc., bananai – 12,1 proc., vynuogės – 5,5 proc., džiovinti vaisiai ir riešutai – 1,9 proc., kruopos – 1,6 proc., kiaušiniai – 1,5 proc., vaisių ir daržovių sultys – 1,1 proc. Pabrango šakniavaisiai (burokėliai,  morkos) – 22,9 proc., svogūninės daržovės – 16,6 proc., obuoliai – 11,2 proc., miltai – 3,4 proc., cukrus, uogienė, medus, šokoladas ir saldumynai – 0,9 proc., kava – 0,8 proc., mėsa ir jos produktai – 0,5 proc.

Liepą metinė (2012 metų liepą palyginti su 2011 metų liepa) infliacija sudarė 2,8 proc. Metinės infliacijos lygį daugiausia lėmė būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų, maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų, transporto prekių ir paslaugų, alkoholinių gėrimų ir tabako gaminių pabrangimas bei drabužių ir avalynės atpigimas.

2012 metų liepą vidutinė metinė infliacija sudarė 3,5 proc.  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...