captcha

Jūsų klausimas priimtas

E. Gentvilas A. Butkevičiui grasina teismais

Buvęs Klaipėdos uosto vadovas, liberalas Seimo narys Eugenijus Gentvilas teigia, kad premjeras Algirdas Butkevičius sako netiesą apie suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo statybas ir siūlo jam atsiprašyti dėl paskleistos neteisingos informacijos apie terminalo statybų eigą. Priešingu atveju politikas Ministrui Pirmininkui grasina teismais.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.

Buvęs Klaipėdos uosto vadovas, liberalas Seimo narys Eugenijus Gentvilas teigia, kad Premjeras Algirdas Butkevičius sako netiesą apie suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo statybas ir siūlo jam atsiprašyti dėl paskleistos neteisingos informacijos apie terminalo statybų eigą. Priešingu atveju politikas Ministrui Pirmininkui grasina teismais.

Atremdamas E. Gentvilo pareiškimus, kad SGD terminalo pastatyti laiku neįmanoma, Premjeras A. Butkevičius LRT radijui antradienį patikino, kad projektas vyksta pagal planą.

E. Gentvilas „Lietuvos rytui“ sakė, kad „kol kas į uosto dugną tinkamai įkaltas tik vienas terminalo prieplaukos polius, o iškasta duobė dugne specialiam laivui jau užnešama smėliu, be to, net neparengti nei prieplaukos, nei beveik 20 kilometrų ilgio dujotiekio statybos techniniai projektai“.

Tuo tarpu Premjeras A. Butkevičius pažymėjo, kad viskas vyksta pagal planą.

„Kai kartais apie mane ar kitą politiką pakomentuoja interneto portalų komentaruose – viskas tvarkoje, tokia atsakomybė, esi viešas asmuo, ir tiek. Kai apie tave netiesą pasako Ministras Pirmininkas, kuris yra ir antras pagal populiarumą asmuo valstybėje ir turintis didelę įtaką, nelieka nieko kito, kaip gintis teisinėmis priemonėmis. Kol kas prašysiu Premjero (šiandien popiet kreipsiuosi) paneigti tris frazes, kurias jis vakar išsakė tiesioginės laidos metu, mano manymu, neatsakingai kalbėdamas. Jeigu jis viešai nepaneigs šitų savo išsakytų teiginių, imsiuosi teisinių priemonių, kurios, be abejonės, veda ir mane, ir Premjerą į teismą bylinėtis. Nesu maža mergaitė, įsižeidžianti dėl kiekvienos smulkmenos, tačiau šioje vietoje žinau, kiek esu padaręs dėl SGD ir niekada nesusilaukiau jokių priekaištų. Ir dabar šitaip, sakyčiau, pajuodintas, neplanuoju taikytis“, – trečiadienį per spaudos konferenciją Seime sakė E. Gentvilas.

Šmeižtu parlamentaras pavadino A. Butkevičiaus teiginius, kad nė vienas konkursas atėjus naujai Vyriausybei nebuvo sustabdytas ir nutrauktas ar paskelbtas pakartotinai, E. Gentvilas esą nebuvo pradėjęs terminalo gilinimo darbų ar kitų projektų, kuriuos kartu turėjo įgyvendinti Klaipėdos uostas su „Klaipėdos nafta“. Šiuos teiginius E. Gentvilas spaudos konferencijoje paneigė, juos iliustravo konkrečiais pavyzdžiais.

„Iš patyrusio politiko girdime melą, netiesą. Aš bandysiu įrodyti, kad meluoju ir sakau netiesą ne aš, o Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius“, – teigė jis.

E. Gentvilo pasiteiravus, ar visa ši istorija kilo ne dėl to, kad nuopelnus dėl SGD nori prisiimti visi – ir buvusi valdžia – konservatoriai, ir dabartinė – socialdemokratai – bei kas perkirps proginę juostelę atidarant SGD, Seimo narys tokios versijos nekėlė. E. Gentvilas sakė nepretenduojąs dalyvauti terminalo atidarymo ceremonijoje, perkirpti juostelę. Jo manymu, daugiausiai nuopelnų vystant SGD projektą nusipelnė bendrovės „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius Rokas Masiulis, kuris „vykdo žymiai didesnių apimčių darbus negu turėjo vykdyti uosto direkcija“. Tačiau buvęs Klaipėdos uosto vadovas įžvelgė kerštą už 2008 m. vadinamosios Neringos Pažūsienės ir Aniceto Ignoto bylą.

Buvusi Ūkio ministerijos Teisės ir viešųjų pirkimų departamento direktorė N. Pažūsienė, ministerijos sekretorius A. Ignotas ir ministerijos valstybės sekretorius Gediminas Miškinis yra nuteisti dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Pastarieji žinojo, kad AB „Achema“ yra suinteresuota ir aktyviais veiksmais per kuo trumpiausią terminą siekė kartu su Vyriausybe įsteigti UAB „Gamtinių dujų terminalas“, ir mėgino padėti AB „Achema“ realizuoti savo ketinimus. Tuo metu Vyriausybei vadovavo socialdemokratas Gediminas Kirkilas.

„Sandoris išardytas, du žmonės nuteisti. Štai čia aš užkulisiuose ir tuo pačiu toje pačioje laikinojoje energetikos komisijoje ir girdžiu tuos motyvus, kad jūs be reikalo ten išardėte ir ėmėtės vien tik valstybės statomo terminalo. Todėl neatmetu galimybių, kad yra už tai keršijama. Galbūt ieškoma progų vėl grįžti prie panašaus modelio, koks buvo konstruojamas 2008 m.“, – svarstė E. Gentvilas.

Planuojama, kad SGD terminalas Klaipėdoje pradėtų veikti 2014 metų gruodį. Terminalas atvers galimybes Lietuvai atsivežti gamtines dujas iš įvairių tiekėjų, tokiu būdu bus sudarytos sąlygos gamtinių dujų rinkai Lietuvoje atsirasti.

Per metus terminalo pajėgumas siektų 2–3 mlrd. kubinių metrų. Terminalo projektą įgyvendina „Klaipėdos nafta“. Valstybei priklauso 72,32 proc. „Klaipėdos naftos“ akcijų.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...