captcha

Jūsų klausimas priimtas

R. Šadžius mažųjų bendrijų nuo „Sodros“ mokesčių neatleis

Prezidentei Daliai Grybauskaitei sukritikavus Vyriausybės planus nuo kitų metų mažųjų bendrijų narius įtraukti į „Sodros“ mokėtojų gretas, finansų ministras Rimantas Šadžius teigia, kad to nebus atsisakyta.
T. Urbelionio (BFL) nuotr.
T. Urbelionio (BFL) nuotr.

Prezidentei Daliai Grybauskaitei sukritikavus Vyriausybės planus nuo kitų metų mažųjų bendrijų narius įtraukti į „Sodros“ mokėtojų gretas, finansų ministras Rimantas Šadžius teigia, kad to nebus atsisakyta.

Finansų ministras, antradienį apsilankęs opozicinės Seimo Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) frakcijos posėdyje, siūlė išanalizuoti mokestinę aplinką ir kaip tai atsispindės mažųjų bendrijų veikloje.

„Reikėtų pasižiūrėti, galbūt reglamentuoti sėkmingiau tą pereinamąjį laikotarpį nuo to etapo, kai jokie mokesčiai nemokami į tą etapą, kai mažoji, ką tik įkurta įmonė atsistoja ant kojų, įsuka savo veiklą ir jau turi mokėti visus priklausančius mokesčius“, – žurnalistams sakė ministras.

Pasak ministro, šis pereinamasis laikotarpis yra daugelyje pasaulio valstybių, tai daugeliui įmonių sukelia sunkumų.

„Na ir mums, matyt, reikės pagalvoti, kad galbūt bus ne vienas slenkstis, o kažkoks sklandesnis pereinamasis laikotarpis. Tuos duomenis analizuosime ir Vyriausybėje tie siūlymai bus svarstomi“, – kalbėjo politikas.

Tačiau R. Šadžius patikino, kad visiškai minties atsisakyti mažųjų bendrijų narius įtraukti į „Sodros“ mokėtojų gretas neketina.

„Be abejo, ne, nes kiekviena įmonė privalo mokėti mokesčius kaip ir kiekvienas mūsų uždirbantis pinigus privalome mokėti mokesčius. Gali būti tam tikra lengvesnė mokestinė aplinka tuo metu, kai įmonė tiktai pradeda savo veiklą ir susiduria su dideliais organizaciniais sunkumais, lėšų poreikiu investicijoms, tačiau to, kai šis poreikis išnyksta, mokestinis režimas turi būti normalus kaip ir visų kitų įmonių, kadangi kitaip pažeisime konkurencijos taisykles, sudarysime nelygias sąlygas konkuruoti įmonėms. To negali būti“, – sakė R. Šadžius.

ELTA jau skelbė, kad sąlygas verslui vertinančiame Pasaulio banko reitinge „Doing Business 2014“ Lietuva pagerino daugiau kaip pusę rodiklių ir pakilo iš 27-osios į 17-ąją vietą.

Lenkdama kaimynines Estiją ir Latviją, kurios rikiuojasi atitinkamai 22 ir 24 vietose, Lietuva tarp Europos Sąjungos (ES) šalių užima 6 vietą. Prezidentė D. Grybauskaitė antradienį pažymėjo, kad dabartinis Lietuvos ekonomikos atsigavimas ir aukštesnė vieta Pasaulio banko reitinge yra praėjusios Vyriausybės darbo vaisius, o ši bent jau neturėtų to sugadinti. Šalies vadovė patikslino kalbanti apie planus apmokestinti smulkųjį verslą.
 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...