captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vilniuje vyks neformalus ECOFIN posėdis dėl finansų stabilumo ir ekonomikos augimo

Europos Sąjungos (ES) Ekonomikos ir finansų reikalų (ECOFIN) taryba rugsėjo 13-14 dienomis neformaliame posėdyje Vilniuje aptars, kuo taps Bankų sąjunga, kokį mažų ir vidutinių įmonių kreditavimo modelį pasirinkti ir kitus Europos finansų stabilumo ir ekonomikos augimo klausimus.
R. Šadžius. Š. Mažeikos (BFL) nuotr.
R. Šadžius. Š. Mažeikos (BFL) nuotr.

Europos Sąjungos (ES) Ekonomikos ir finansų reikalų (ECOFIN) taryba rugsėjo 13-14 dienomis neformaliame posėdyje Vilniuje aptars, kuo taps Bankų sąjunga, kokį mažų ir vidutinių įmonių kreditavimo modelį pasirinkti ir kitus Europos finansų stabilumo ir ekonomikos augimo klausimus.

Pasak neformaliam ECOFIN tarybos posėdžiui pirmininkausiančio finansų ministro Rimanto Šadžiaus, neformalus ECOFIN posėdis Vilniuje bus vienas svarbiausių Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai akcentų.

„Mūsų tikslas – siekti, kad apsikeitimas konstruktyviomis nuomonėmis jau artimiausioje ateityje taptų konkrečiais sprendimais. Mes aptarsime, kaip užtikrinti tvarų Europos finansų stabilumą ir palengvinti mažų bei vidutinių įmonių prieigą prie kreditavimo šaltinių. Ieškosime bendrų atsakymų, kad visi kartu galėtume toliau eiti į priekį kurdami patikimą, augančią ir atvirą Europą“, – sakė R. Šadžius.

Penktadienį per darbo pietus ES finansų ministrai ir centrinių bankų valdytojai turės galimybę pirmą kartą ECOFIN lygiu aptarti Vieningo bankų pertvarkymo mechanizmo (SRM), vieno iš kertinių Bankų sąjungos elementų, temą. Šiuo klausimu pirmininkaujanti Lietuva siekia Tarybos sutarimo, kad galėtų pradėti derybas su Europos Parlamentu iki šių metų pabaigos.

Vėliau ECOFIN posėdžio dalyviai diskutuos būdus ir kelius, kaip užtikrinti mažų ir vidutinių įmonių prieigą prie kredito išteklių. Šiuo klausimu ES finansų ministrai ir centrinių bankų valdytojai aptars Europos Komisijos ir Europos investicijų banko (EIB) pasiūlymus dėl mažų ir vidutinių įmonių skatinimo inovatyviomis rizikos pasidalijimo priemonėmis.

Penktadienio sesijoje taip pat bus aptarta dabartinė Europos ekonomikos ir finansų padėtis, pagrindiniai struktūrinių reformų prioritetai, rugsėjo pradžioje vykusio G20 viršūnių susitikimo rezultatai ir pasirengimas G20 finansų ministrų ir centrinių bankų valdytojų posėdžiui bei TVF ir Pasaulio banko metiniam susitikimui.

Numatoma, kad penktadienio spaudos konferencijoje dalyvaus R. Šadžius, Europos Komisijos nariai Ollis Rehnas (pirmininko pavaduotojas, atsakingas už ekonomikos ir pinigų reikalus, eurą), Michelis Barnier (atsakingas už vidaus rinką ir paslaugas), Johannesas Hahnas (atsakingas už regioninę politiką) ir Europos Centrinio Banko vykdomosios valdybos narys Jorgas Asmussenas.

Šeštadienio darbotvarkėje - su finansų stabilumu ir mokesčiais susijusios temos. ES finansų ministrai ir centrinių bankų valdytojai pasidalys įžvalgomis dėl ateities finansų sistemos Europoje. Šia tema pranešimą skaitys ir Bruegel mokslinio forumo atstovas.

Diskusijoje apie kovą su mokesčių vengimu ir sukčiavimu ECOFIN ministrai aptars Europos ir pasaulines iniciatyvas dėl vieningo automatinio apsikeitimo informacija mokesčių srityje standarto. Joje dalyvaus ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generalinis sekretorius.

Numatoma, kad šeštadienio spaudos konferencijoje dalyvaus R. Šadžius, Europos Komisijos nariai M. Barnier ir Algirdas Šemeta, atsakingas už mokesčius, muitus, statistiką, auditą ir kovą su sukčiavimu.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...