captcha

Jūsų klausimas priimtas

JAV toliau grasina sankcijomis bendrovėms, tiesiančioms „Nord Stream 2“ iš Rusijos į Vokietiją

Jungtinės Valstijos kartoja, kad gali įvesti sankcijas bendrovėms, tiesiančioms dujotiekį „Nord Stream 2“ iš Rusijos į Vokietiją. Amerikos energetikos sekretorius per derybas su Rusijos energetikos ministru nurodė, kad įmanomos ir sankcijos dėl šio vamzdyno, ir dar platesnės sankcijos Maskvai dėl energetikos. 
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Tačiau Rickas Perry`is nepatikslino, nei kokios galėtų būti bausmės, nei koks projekto pažangos lygis galėtų jas išprovokuoti. Rusijos ministras atsakė, kad projektas vis vien bus vykdomas.

Jungtinių Valstijų atstovas pareiškė remiantis Europos šalių siekį sumažinti priklausomybę nuo rusiškų dujų ir paragino Maskvą nenaudoti išteklių kaip ekonominio ginklo įtakai daryti ir sukrėtimams kelti.

„Mes prieštaraujame „Nord Stream 2“ kuris du trečdalius Rusijos dujų importo sutelks viename vamzdyje. Sukurs butelio kaklelio efektą mažame gylyje, ten, kur lengva jį sutrikdyti“, – sako R. Perry`is.

„Mums kelia nerimą pozicija ir pareiškimai dėl sankcijų įvedimo visiškai konkurencingam projektui, kuriuo suinteresuoti ir Europos vartotojai. Matome, kad Europoje dujų vartojimas auga, o sava gavyba mažėja. Dujos iš vamzdynų yra patikimiausias ir labiausiai prieinamas būdas vartotojus aprūpinti dujomis“, – aiškina Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas. 

Reuters/Scanpix nuotr.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...