Verslas

2018.02.15 09:36

Lietuvos bankas įspėjo „Swedbank“

LRT.lt2018.02.15 09:36

Lietuvos bankas įspėjo „Swedbank“ dėl teisės aktų pažeidimų ir veiklos trūkumų pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos srityje.

Lietuvos banko valdyba įpareigojo „Swedbank“ nustatytus pažeidimus ir trūkumus pašalinti iki gegužės 1 d.

Kaip rašoma „Swedbank“ pranešime žiniasklaidai, bankas įspėjimą vertina rimtai ir jau ėmėsi veiksmų siekdamas pagerinti savo vidinės kontrolės sistemas, užtikrinti tinkamą duomenų apie klientų veiklą patikrinimą ir pagerinti taikomų rutininių procesų veiklą. Todėl, „Swedbank“ teigimu, Lietuvos banko nustatyti trūkumai šiuo metu iš dalies jau yra ištaisyti.

„Pateiktas inspektavimo išvadas vertiname labai rimtai. Norime pabrėžti, kad pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos sritis mums yra prioritetinė, todėl dedame visas pastangas siekdami užtikrinti reikalavimų atitikimą šioje srityje. Esame pasiruošę nuolat gerinti šios srities funkcijų atlikimą mūsų banke“, – sako Dovilė Grigienė, „Swedbank“ Lietuvoje vadovė.

„Swedbank“ inspektavimą atlikęs Lietuvos bankas vertino pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevenciją reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų laikymąsi, finansinių priemonių ir investicinių paslaugų tinkamumo ir priimtinumo klientams vertinimo proceso atitiktį investicines paslaugas reglamentuojančių teisės aktų reikalavimams bei SEPA mokėjimų vykdymo infrastruktūros informacinių technologijų patikimumą.

Kitose tikrintose srityse esminių teisės aktų pažeidimų ar veiklos trūkumų nenustatyta.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt