captcha

Jūsų klausimas priimtas

V. Vasiliauskas turi gerų žinių kitiems metams

„Ekonominė situacija Europoje gerėja, galima sakyti, kad tas atsigavimas yra įgavęs pagreitį. Prognozės ateičiai gerinamos, tikslinamos vis į geresnę pusę. Planuojama, kad euro zona ir toliau išlaikys augimo tempą. Tai yra neblogai – priemonės suveikė“, – sako Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, pridurdamas, kad ekonomikos augimo prognozės itin palankios ir Lietuvai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Mūsų verslas, mūsų gyventojai jaučia visos Europos atsigavimą. Mums, kaip atvirai ekonomikai, labai svarbus eksportas. Šiemet jis augo 10 proc. Jei tavo kaimynai turtingėja, o du trečdaliai mūsų eksporto iškeliauja į ES, tai reiškia, kad mūsų galimybės parduoti didėja. Kitiems metams mes taip pat prognozuojame eksporto augimą, tiesa, jis nebus toks didelis kaip šiemet, bet 5–6 proc., manau, yra neblogai“, – prognozavo LB valdybos pirmininkas.

ECB ir kitąmet iki 2018 m. rugsėjo skatins ekonomiką, bet mažesniu tempu, sako V. Vasiliauskas: „Akivaizdu, kad kitais metai pasieksime potencialų augimo lygį ir turėsime spręsti, kaip toliau elgtis su programa, nes, tikėtina, ekonomikai tolimesnio skatinimo nebereikės.“

V. Vasiliauskas paaiškina, kad ekonomikos skatinimo programa Bendrijoje pirmiausia reikalinga dėl to, kad būtų išvengta defliacijos. Krentant kainoms, kaip sako LB valdybos pirmininkas, prastėja ir gyventojų nuotaikos – jie ima taupyti ir dėl to ekonomika pradeda strigti.

Išsamiau – pokalbyje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...