captcha

Jūsų klausimas priimtas

Tiesiamas kelias mokesčių pakeitimams

Trečiadienį Vyriausybės posėdyje pritarta mokesčių pakeitimams, kurie toliau keliaus į Seimą ir lauks parlamentarų palaiminimo. Įstatymo pakeitimais Vyriausybė teigia besitikinti sumažinti mokesčių naštą mažiausiai uždirbantiems asmenims.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Trečiadienį Vyriausybės posėdyje pritarta mokesčių pakeitimams, kurie toliau keliaus į Seimą ir lauks parlamentarų palaiminimo. Įstatymo pakeitimais Vyriausybė teigia besitikinti sumažinti mokesčių naštą mažiausiai uždirbantiems asmenims.

Seimui pritarus mokesčių įstatymų pakeitimams, 100 Lt iki 570 Lt būtų padidintas neapmokestinamųjų pajamų dydis (NPD). Skaičiuojama, kad dėl šio pakeitimo asmens, uždirbančio 1 tūkst. Lt, pajamos padidėtų 21 Lt.

Įstatymų projekte taip pat siūloma nustatyti papildomą 200 Lt NPD už pirmą vaiką. Šiuo metu yra taikomas 100 Lt NPD. Taip šeimos, uždirbančios minimalų atlyginimą, pajamos padidėtų dar 15 Lt.

Taip pat norima ateinantiems metams pratęsti lengvatinio 9 proc. tarifo šildymui ir karštam vandeniui galiojimo terminą.

Verslo investicijas žadama skatinti dar penkeriems metams pratęsiant mokesčio lengvatą, investuojant į technologinį atsinaujinimą ir inovacijas.

Įstatymų pakeitimais norima įvesti 15 proc. tarifą indėlių ir skolos vertybinių popierių palūkanoms, jei per metus palūkanų gaunama daugiau nei 10 tūkst. Lt. Tokį patį tarifą norima taikyti didesnėms nei 10 tūkst. Lt pajamoms pardavus vertybinius popierius.

Seimo nariai bus kviečiami balsuoti ir už tai, kad visam paskirstytajam pelnui, įskaitant dividendus, būtų taikomas 15 proc. GPM tarifas. Dabar taikomas 20 proc. GPM tarifas.

Vykdant įsipareigojimus Europos Sąjungai nuo kitų metų teks didinti akcizų tarifus. Cigarečių pakelis nuo kitų metų dėl šio padidinimo turėtų brangti apie 0,21 Lt, alus – apie 0,03 Lt/l, vynas ir vyno gėrimai 0,11-0,39 Lt/l.

DELFI primena, kad pirmadienį dėl mokesčių pakeitimų tarėsi koalicijos partneriai. Susitikime nuspręsta paruoštus įstatymų pakeitimus pateikti Seimui, o atskiri pasiūlymai mokesčių klausimais bus svarstomi atskirai.

Visuotiniu turto ir automobilių mokesčių nebus

Žurnalistams pasiteiravus, ar Finansų ministerija planuoja ateityje daugiau mokesčių pakeitimų ir svarsto visuotinį turto ar automobilių mokesčius, A. Butkevičius patikino, kad kol kas tokių planų tikrai nėra.

„Jeigu šiuo metu būtų įvestas nekilnojamo turto visuotinis mokestis, tai, manau, mes iššauktume didžiulį visuomenės pasipiktinimą dėl vienos pagrindinės priežasties: dar neatsigavus ekonomikai, nedidėjant darbo užmokesčiui, pensijai, uždėtume didesnę mokestinę naštą. Tai būtų visiškai neišmintingas sprendimas“, – kalbėjo premjeras.

Neįmanomas socialdemokratui kol kas atrodo ir automobilių mokesčio įvedimas. Pasak jo, automobilius turintys gyventojai už transporto priemones susimoka pildamiesi degalus per akcizą.

Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...