captcha

Jūsų klausimas priimtas

EP patvirtino ateinančių metų ES biudžetą

Europos Parlamentas pritarė ateinančių metų Europos Sąjungos biudžetui, kuriame kitais metais ES įsipareigojimams yra numatyta 160,1 mlrd. eurų, o mokėjimams – 144,7 mlrd. eurų.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

2018 m. ES biudžetui pritarė 295 EP nariai, 154 nepritarė, o 197 susilaikė. Kadangi prieš pat balsavimą Parlamente šiam projektui pritarė ir ES Taryba, šis EP sprendimas yra galutinis.

Parlamento derybininkams pavyko užtikrinti daugiau lėšų jaunimo užimtumui, smulkiajam ir vidutiniam verslui, moksliniams tyrimams, taip pat studentų mainų programai Erasmus+, nurodoma pranešime spaudai. 

„Šis biudžetas pateisins ES piliečių viltis: bus skirta daugiau lėšų darbo vietų kūrimui ir ekonomikos augimui, taip pat saugumui. Didesnės paramos sulauks Europolo ir Eurojusto agentūros, o tai leis geriau kovoti su terorizmu ir organizuotu nusikalstamumu. Be to, aiškiai parodėme, kad ES parama Sąjungai nepriklausančioms šalims negali būti skiriama besąlygiškai.“, – pažymėjo EP pranešėjas Siegfriedas Murasanas.

Europos Parlamento dėka nebuvo pritarta ES Tarybos siūlymui sumažinti darbo vietų ir ūkio augimo politikų finansavimą 750 mln. eurų. Parlamentas taip pat užtikrino papildomą paramą keletui svarbių programų: Jaunimo užimtumo iniciatyvai – 350 mln. eurų, mokslinių tyrimų rėmimo programai „Horizontas 2020“ – 110 mln. eurų, studentų mainų programai Erasmus+ – 24 mln. eurų, o smulkiojo ir vidutinio verslo konkurencingumo skatinimo programai COSME – 15 mln. eurų. Be to, parama jauniesiems ūkininkams padidinta 34 mln. eurų.

Europarlamentarai taip pat suderėjo papildomą finansavimą ES saugumu besirūpinančioms agentūroms: 3,7 mln. eurų Europolui, 1,8 mln. eurų Eurojustui ir 5 mln. eurų Europos prieglobsčio paramos biurui.

Atsižvelgdami į prastėjančią demokratijos, teisinės valstybės ir žmogaus teisių padėtį Turkijoje europarlamentarai nusprendė paramą jai sumažinti 105 mln. eurų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...