captcha

Jūsų klausimas priimtas

OPEC iki 2018 m. pabaigos pratęsė naftos gavybos apribojimo susitarimą

Naftą eksportuojančių šalių organizacija (OPEC) ketvirtadienį susitarė dėl naftos gavybos apribojimo programos pratęsimo iki 2018 m. pabaigos, informuoja „Reuters“.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Dabartinis susitarimas, pagal kurį OPEC naftos gavybą mažina 1,8 mln. barelių per parą, galiojo iki 2018 m. kovo.

Du šaltiniai „Reuters“ teigė, kad OPEC priėmė sprendimą, kurio tikėjosi rinkos, bei nusprendė dar devyniems mėnesiams pratęsti programą.

OPEC taip pat nusprendė apriboti Nigerijos gavybą iki 1,8 mln. barelių per parą. Panašus sprendimas turėtų būti priimtas ir Libijos atžvilgiu, tik kol kas lieka neaišku, iki kiek bus apribojama šalies naftos gavyba. Abi OPEC narės anksčiau buvo atleistos nuo programos vykdymo, nes jų gavybos apimtis ir taip nuolat ribodavo šalyse vykę nenumatyti incidentai.

Irako, Irano ir Angolos atstovai patvirtino, kad naujasis susitarimas numato galimybę kitų metų birželį peržiūrėti programos sąlygas.

Dėl programos pratęsimo labiausiai dvejojo ne OPEC narė, bet susitarime dalyvaujanti Rusija.

Rusija baiminasi, kad ilgesnės trukmės naftos gavybos ribojimas gali perkaitinti rinką. Maskva mano, kad stiprus naftos kainų šuolis po programos pratęsimo gali suteikti netvarų rublio kurso pakilimą, kuris pakenktų Rusijos eksportui.

Maskva teigė norinti, kad OPEC aiškiau išdėstytų, kaip planuojama užbaigti programą bei išvengti nepageidautinų padarinių.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...