captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vokietijos verslininkai perspėjo dėl „kietojo „Brexit“ pavojaus

Vokietijos verslo atstovai penktadienį, prieš kitą savaitę vyksiantį britų ministrės pirmininkės Theresos May ir Europos Sąjungos (ES) pramonės lyderių susitikimą, perspėjo, kad Jungtinė Karalystė (JK) stokoja aiškios strategijos dėl pasitraukimo iš ES, tuo keldama „labai kieto“ „Brexit“ riziką.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Per pirmadienį planuojamą britų premjerės ir įtakingiausių verslo grupių susitikimą numatyta aptarti „bendras galimybes pramonei“, Jungtinei Karalystei pasitraukus iš ES, praneša Londono pareigūnai.

Tačiau Vokietijos pramonės federacijos BDI vadovas Joachimas Langas dpa agentūrai teigė: „Išlieka didelis labai kieto „Brexit“ pavojus“.

BDI nuomone, šiuo metu vykstančios sudėtingos „Brexit“ derybos, kaip ir Londono nesugebėjimas pateikti aiškią koncepciją dėl to, kaip bus sprendžiami teisiniai, verslo bei ekonominiai klausimai šaliai pasitraukus iš ES, rodo, kad JK pasitraukimas iš Briuselio vadovaujamo bloko gali būti „kietas“ ir turėti skaudžių padarinių.

Pirmadienio susitikime su Th. May, be BDI, dalyvaus Vokietijos darbdavių federacija (BDA), taip pat verslininkų grupės iš Italijos, Prancūzijos, Ispanijos, Belgijos, Švedijos, Jungtinės Karalystės.

Britų premjerė susitikime kalbės apie „abiem pusėms svarbų stiprių ryšių tarp ES ir JK rinkų palaikymą ir plėtrą“, teigė Dauning Strytas.

Tačiau, pasak J. Lango, Vokietijos pramonė nori aiškiai išgirsti, kaip Jungtinė Karalystė įsivaizduoja savo santykius su ES po 2019 metų.

„Labai svarbu žinoti, kokius variantus yra parengęs Londonas, – sakė J. Langas. – Vokietijos pramonė nori teisinių garantijų dėl savo darbuotojų, dirbančių Jungtinėje Karalystėje, statuso.“

J. Langas taip pat apgailestavo dėl to, kad derybose pasiekta mažai pažangos. „Mes jau praradome daug laiko“, – sakė jis.

Jungtinė Karalystė yra penkta didžiausia Vokietijos prekybos partnerė, joje veikia apie du tūkstančius vokiečių bendrovių, samdančių apie 370 000 žmonių, rodo BDI duomenys.

Pirmadienio susitikime taip pat dalyvaus Didžiosios Britanijos vyriausiasis „Brexit“ derybininkas Davidas Davisas ir verslo sekretorius Gregas Klarkas.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...