captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gazprom“ – didžiausia grėsmė Lietuvos energetiniam saugumui

Ypatingą grėsmę Lietuvos energetiniam saugumui kelia šalies priklausomybė nuo vienintelio gamtinių dujų tiekėjo Rusijos „Gazprom“ ir jo diktuojamų dujų kainų bei tiekimo sąlygų, teigia Valstybės saugumo departamentas (VSD) savo veiklos ataskaitoje.
 
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Ypatingą grėsmę Lietuvos energetiniam saugumui kelia šalies priklausomybė nuo vienintelio gamtinių dujų tiekėjo Rusijos Federacijos „Gazprom“ ir jo diktuojamų dujų kainų bei tiekimo sąlygų, teigia Valstybės saugumo departamentas (VSD) savo veiklos ataskaitoje.

VSD akcentuoja, kad nepaisant 2012 m. vykdytos Lietuvos gamtinių dujų sektoriaus reformos ir su ja susijusių projektų, turinčių lemti esmines permainas šalies energetikoje, dujų kainos bei atsargų (ne)kaupimo problemos išliko itin aktualios. Gamtinių dujų sektorius yra pažeidžiamiausia Lietuvos energetikos sritis, nes Lietuva išlieka techniškai ir ekonomiškai priklausoma nuo ,,Gazprom“.

Užsienio valstybės, ypač Rusija, skiria ypatingą dėmesį Lietuvoje vykdomiems strateginiams energetikos projektams. Tarp didžiausią susidomėjimą keliančių klausimų – ES trečiojo energetikos paketo nuostatų įgyvendinimas, suskystintų gamtinių dujų terminalo statyba, Visagino AE projekto perspektyvos.

Tvirtinama, kad minėti projektai kelia grėsmę šių valstybių ,,energetiniam saugumui“, nors labiau tikėtina – jų interesams Baltijos regione, pastebi VSD.

„Akivaizdu, kad atominių jėgainių Kaliningrado srityje ir Baltarusijoje statyba, planuojami dujų infrastruktūros projektai Kaliningrado srityje, kurių ekonominis pagrįstumas ir projektų inicijavimo mechanizmas yra abejotinas, yra plėtojami norint paveikti Lietuvoje vykdomų energetinių projektų įgyvendinimą“, – rašoma VSD ataskaitoje. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...