captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vietname kalbėjusių Kinijos ir JAV lyderių nuomonės apie prekybą išsiskyrė

Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Kinijos, Japonijos ir kitų didžiųjų pasaulio ekonomikų vadovams forume Vietname pakartojo, kad nebeleis kitoms šalims pelnytis iš Amerikos, ir pasisakys tik už sąžiningą prekybą. 
D. Trumpas, AFP/Scanpix nuotr.
D. Trumpas, AFP/Scanpix nuotr.

Iškart po jo kalbėjęs Kinijos prezidentas davė netiesioginį atsaką, ragindamas nesislėpti nuo globalizacijos ir puoselėti daugiašalę diplomatiją. Azijos ir Ramiojo vandenyno ekonomikos forume yra ir Rusijos prezidentas, bet bliūkšta dar ketvirtadienį skelbti planai apie jo susitikimą su Donaldu Trumpu.

Jis grįžo prie retorikos, kurią kartoja nuo pat inauguracinės kalbos – kad nepakęs neteisybės.

„Nuo šios dienos konkuruosime sąžiningai ir lygiai. Ketiname nebeleisti, kad Jungtinėmis Valstijomis naudotųsi. Visada Ameriką kelsiu pirmiausiai – kaip ir, tikiuosi, jūs visi šioje salėje savo šalis kelsite aukščiau kitų. Jungtinės Valstijos pasirengusios su kiekvienu iš lyderių šioje salėje siekti abipusiai naudingos prekybos, kuri atitiktų ir jūsų šalių, ir manosios interesus“, – teigė D. Trumpas.

Nors forumas Azijos ir Ramiojo vandenyno, D. Trumpas ir čia, ir jau kurį laiką regioną vadina Indijos ir Ramiojo vandenyno, plečia horizontą ir ieško atsvaros Kinijos galybei. Jos prezidentas Xi Jinpingas, namie sukaupęs dešimtmečius nematytą galią, vis drąsiau imasi lyderio vaidmens ir pasaulyje. Ir dabar, kalbėdamas po D. Trumpo, tiesiogiai į ginčą su juo nesivėlė, bet visiems pareiškė, kad kai Amerikos vadovas savo šalį atitraukia iš pasaulinės diplomatijos, Pekinas siūlo alternatyvą.

„Turėtume ir toliau puoselėti atvirą ekonomiką, naudingą visiems. Atvirumas atneša pažangą, o saviizoliacija palieka nuošalyje. Mes, Azijos ir Ramiojo vandenyno ekonomikos tai žinome pernelyg gerai iš savo pačių raidos patirties“, – kalbėjo Kinijos prezidentas.

Daugiau – įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...