captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kelius dengs lietuviška dolomito skalda

Bendrovė „Pakruojo Dolomitas“ pradėjo gaminti naują dolomito skaldą, tvirtumu nenusileidžiančią importinei granito skaldai. Pasak kelininkų, padengti kelius lietuviška skalda bus ne tik pigiau, bet ir greičiau.
Bendrovės „Pakruojo Dolomitas“ (Dolomitas.lt) nuotr.
Bendrovės „Pakruojo Dolomitas“ (Dolomitas.lt) nuotr.

Bendrovė „Pakruojo Dolomitas“ pradėjo gaminti naują dolomito skaldą, tvirtumu nenusileidžiančią importinei granito skaldai. Pasak kelininkų, padengti kelius lietuviška skalda bus ne tik pigiau, bet ir  greičiau.

Dolomito skalda išgaunama iš Pakruojo rajone kasamos uolienos. Pasak bendrovės vadovų, atlikus bandymus laboratorijoje mokslininkai patvirtino, kad skalda atspari spaudimui, temperatūros svyravimams ir tvirtumu prilygsta granito skaldai.

Į naują technologinę liniją bendrovė investavo per tris milijonus litų.

„Lietuviškus gamtinius išteklius perdirbame giluminiu būdu – iš jo padarome produktą su didele pridėtine verte. Mes tą produktą pagaminame pigiau nei kad kainuoja atvežta importuojama granitinė skalda“, – tikina „Pakruojo dolomitas“ generalinis direktorius Antanas Bartulis.

Direktorius skaičiuoja, kad jų gaminys bus 10–15 proc. pigesnis už importinę granitinę skaldą. Kelininkai pripažįsta, kad atsivežti jos iš užsienio kartais užtrunkama net mėnesį, mat tvarkant kelius vasarą visiems vienu metu reikia žaliavos.

Pasak Lietuvos automobilių kelių direkcijos, asfaltuojant kelius šią skaldą bus galima naudoti kelio paviršiniam sluoksniui vietoje atvežtinės granitinės.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...