captcha

Jūsų klausimas priimtas

Siūloma susieti minimalią mėnesio algą su vidutiniu darbo užmokesčiu

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis kartu su frakcijos nariu Laurynu Kasčiūnu kreipėsi į ministrą pirmininką Saulių Skvernelį siūlydami susieti minimalią mėnesio algą (MMA) su vidutiniu mėnesiniu darbo užmokesčiu (VMDU).
BNS nuotr.
BNS nuotr.

G. Landsbergio teigimu, vienas instrumentų mažinant skurdą ir socialinę atskirtį – MMA didinimas. Šiuo metu MMA yra 380 eurų ir sudaro 46 proc. nuo dabartinio VMDU, kuris siekia 830 eurų. 2017 m. spalio 11 d. vyriausybė, atsižvelgdama į XVII vyriausybės programos nuostatas, susijusias su skurdo ir regioninės atskirties mažinimu, ir į Trišalės tarybos 2017 m. rugsėjo 21 d. rekomendaciją, padidino MMA iki 400 eurų, minimalųjį valandinį atlygį – nuo 2,32 iki 2,45 euro.

Tokiu atveju MMA sudarys 48 proc. nuo dabartinio VMDU. Tačiau pažymėtina, kad MMA didėjimas turi priklausyti nuo šalies ekonomikos augimo potencialo, t. y. turi būti pakeliamas verslui ir valstybės biudžetui. Todėl siūlome įvertinti galimybę susieti MMA su VMDU, nustatant, kad MMA yra lygi 50 proc. VMDU, taip pat nustatyti MMA indeksavimo mechanizmą, pagal kurį kasmet nuo sausio mėnesio MMA būtų indeksuojama automatiškai. Atitinkamai būtų koreguojamas ir minimalusis valandinis atlygis.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...