captcha

Jūsų klausimas priimtas

Pramonės grupė: aklavietė dėl „Brexit“ kelia grėsmę 75 tūkst. darbo vietų finansiniame sektoriuje

Aklavietė derybose dėl „Brexit“ susitarimo Jungtinei Karalystei gali kainuoti iki 75 000 darbo vietų finansinių paslaugų sektoriuje, nes bendrovės yra priverstos įgyvendinti veiksmų nenumatytomis aplinkybėmis planus, antradienį perspėjo pramonės grupė.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Tiesioginis poveikis finansinių paslaugų sektoriui gali kainuoti iki 20 mlrd. svarų (26 mlrd. JAV dolerių) pajamų ir 35 000 darbo vietų, jeigu derybos ir toliau strigs ir Jungtinė Karalystė iš Europos Sąjungos pasitrauks 2019 m. kovą be jokio susitarimo, rodo „TheCity Uk“, atstovaujančios finansinių paslaugų įmonėms, atliktas tyrimas.

„Atsižvelgus į galimą poveikį ekosistemų paslaugoms, skaičiai gali būti dar didesni – iki 75000 darbo vietų ir 8–10 mlrd. svarų mokestinių pajamų“, – teigiama ataskaitoje.

„Vos tik veiksmų nenumatytomis aplinkybėmis planai bus įgyvendinti, vargu ar juos bus galima atšaukti: papildomos bendrovių ir darbo vietų grąžinimo atgal į Jungtinę Karalystę išlaidos tiesiog būtų per didelės“, – perspėjama ataskaitoje.

„ES ir JK derybininkai negali daugiau delsti, jeigu jie nori, kad toks susitarimas turėtų realią vertę“, – sakė „TheCityUK“ vadovas Mielsas Celicas. – Įmonės jau peržengė planavimo etapą. Jos dar gali nuimti savo koją nuo akceleratoriaus, jeigu susitarimas būtų pasiektas, bet jei greitu metu derybose nebus pasiekta pažangos, bendrovės ims judėti iš šalies ir gali būti per vėlu“.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš ES

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close