captcha

Jūsų klausimas priimtas

Atsakomasis „Veolia“ kirtis: Vilniui Stokholme pateikė priešieškinį

Prancūzijos koncernas „Veolia“ ir jo valdoma „Vilniaus energija“ Stokholmo arbitraže pateikė ieškinį prieš Vilniaus miesto savivaldybę ir Vilniaus šilumos tinklus.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Apie tai DELFI informavo „Vilniaus energijos“ atstovas spaudai Nerijus Mikalajūnas.

„Kadangi arbitražas yra konfidencialus, yra griežti konfidencialumo reikalavimai, daugiau informacijos suteikti negaliu“, – sakė jis.

N. Mikalajūnas negalėjo pasakyti apie kokią sumą kalbama priešieškinyje.

DELFI primena, kad šių metų pavasarį „Vilniaus energija“ savivaldybės įmonei Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) grąžino 15 metų nuomotą sostinės šilumos ūkį.

Prieš tai, 2016 metų pabaigoje, „Vilniaus energija“ kreipėsi į Stokholmo arbitražą, prašydama paskirti nepriklausoma grąžinamo turto vertintoją.

Po to, Vilniui jau susigrąžinus šilumos ūkį, sostinės taryba nusprendė taip pat kreiptis į Stokholmo arbitražą dėl „Vilniaus energijos“ esą padarytos, preliminariais skaičiavimais, maždaug 200 mln. eurų žalos šilumos ūkiui atlyginimo.

DELFI taip pat primena, kad 2016 metų pradžioje „Veolia“ ginčą prieš Lietuvą inicijavo Vašingtono Tarptautiniame investicinių ginčų arbitraže. Koncernas reikalauja atlyginti apie 120 mln. eurų žalą dėl neva nesąžiningo valstybės elgesio ir investicijų Lietuvoje nusavinimo.

Šių metų spalį Energetikos ministerija Vašingtone koncernui „Veolia“ atsakė 130 mln. eurų priešieškiniu.

Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...