captcha

Jūsų klausimas priimtas

Svarstys, kaip mažinti pajamų nelygybę

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, penktadalis Lietuvos gyventojų skursta, o pajamų nelygybė Lietuvoje didžiausia per dešimtmetį. Pasak Lietuvos banko, nelygybė šiek tiek mažėja dėl kylančių atlyginimų, tačiau kartu reikia didinti ir socialinę paramą.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Skaičiavimai rodo, kad daugiausiai ir mažiausiai uždirbančiųjų pajamos skiriasi apie 8 kartus. Anot mokslinių tyrimų, didelę pajamų nelygybę Lietuvoje lemia mokesčių sistema ir per menkos socialinės pašalpos.

Pasak ekspertų, Lietuva neišnaudoja galimybių lygiau perskirstyti pajamas, todėl neturtingiausi žmonės gauna mažiausiai naudos iš ekonomikos augimo.

Tuo metu Lietuvos bankas tikina, kad didelis atotrūkis tarp mažiausiai ir daugiausiai uždirbančių gyventojų – opiausia Lietuvos problema.

Minimalaus uždarbio kėlimas sprendžia problemą, bet banko ekspertai sako, kad tai negali būti vienintelis veiksnys. Todėl ketvirtadienį banko organizuojamoje ekonomikos konferencijoje šalies ir užsienio ekspertai ieškos sprendimų Lietuvai.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...