captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sodra“: nereikalaujame žmonių įrodyti, kad yra gyvi

Žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija, esą „Sodros“ teritoriniai skyriai reikalauja iš Lietuvos pensininkų įrodyti, kad jie yra gyvi, neatitinka tikrovės ir yra klaidinga.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija, esą „Sodros“ teritoriniai skyriai reikalauja iš Lietuvos pensininkų įrodyti, kad jie yra gyvi, neatitinka tikrovės ir yra klaidinga, rašoma „Sodros“ pranešime žiniasklaidai.

„Sodra“, kaip ir kitos valstybinės institucijos, informaciją apie gyventojų gimimą ar mirtį gauna iš asmens duomenų registro.

Tik išskirtiniais pavieniais atvejais, kai jokių duomenų apie išmokos gavėją nėra, „Sodros“ teritoriniai turi teisę kitais būdais patikrinti, ar išmoka mokama teisėtai ir tam asmeniui, kuriam priklauso.

Iš užsienyje gyvenančių lietuviškos pensijų gavėjų, „Sodra“, kaip ir visos kitos ES valstybių giminingos institucijos, reguliariai prašo pateikti teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintas tam tikrų dokumentų kopijas. Tačiau gyvai pasirodyti „Sodroje“ nereikalaujama.

Netikėkite asmenimis, kurie ateis į jūsų namus arba paskambins telefonu ir prisistatę neva yra „Sodros“ darbuotojai, prašys iš jūsų kokių nors duomenų (asmens kodo, paso, tapatybės kortelės numerio ar pan.).

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...