captcha

Jūsų klausimas priimtas

Mažėjant dirbančiųjų, ekspertai siūlo verslui modernizuotis

Valstybės kontrolės duomenimis, pirmąjį šių metų pusmetį augo daugiau uždirbančių gyventojų skaičius, tačiau mažėjo darbuotojų. Pasak ekspertų, darbo jėga mažės ir toliau, bet šį stygių verslas gali kompensuoti, jeigu investuos į modernizaciją.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Per pusę metų gaunančių mažiau nei minimalią algą šalyje sumažėjo penktadaliu. Pasak Valstybės kontrolės, tam didžiausią įtaką turėjo įsigaliojęs naujas Darbo kodeksas, nurodantis, kad minimumas mokamas tik už nekvalifikuotą darbą. Taip pat daugėjo uždirbančių 800 eurų ir daugiau. Valstybės kontrolė tikina, kad šis teigiamas pokytis stiprina vidurinę klasę. Ekspertų nuomone, vidurinei klasei priklauso asmuo, kuriam vienam per mėnesį tenka 1000 eurų ir daugiau. 

Darbo rinkoje pirmą kartą užfiksuotas dirbančiųjų skaičiaus mažėjimas, kuriam įtaką daro jaunimo trūkumas. Valstybės kontrolės nuomone, naujas darbo kodeksas sukūrė lūkesčius, kad bus pritraukta daugiau dirbančiųjų, bet prognozės rodo, jog šios prielaidos neišsipildys. Verslui siūloma investuoti į gamybos modernizaciją ir taip kompensuoti darbuotojų stygių.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...