captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vokietija blokuos Muitų sąjungos su Turkija išplėtimą

Vokietija iki atskiro sprendimo blokuos tolesnes Europos Sąjungos (ES) derybas su Turkija dėl Muitų sąjungos išplėtimo, praneša agentūra „Reuters“.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Federalinė kanclerė Angela Merkel antradienį vasaros spaudos konferencijoje Berlyne pareiškė, kad, esant dabartinėmis aplinkybėms, nemato galimybės išplėsti Muitų sąjungą. A. Merkel pabrėžė, kad teisinės valstybės reikalai Turkijoje juda netinkama kryptimi. Ji dar kartą paragino Ankarą paleisti kalinamus vokiečius. 20 metų egzistuojančios Muitų sąjungos modernizavimas suteiktų Turkijai naujų galimybių, pavyzdžiui, eksportuojant žemės ūkio produktus ar vykdant viešuosius pirkimus.

Mandatą dėl Muitų sąjungos tolesnės plėtros ES šalys Europos Komisijai turi suteikti vienbalsiai. Taigi vokiečių „ne“ prilygsta veto. „Mes, kaip federalinė vyriausybė, nemanome, kad artimiausiais mėnesiais galėtume suteikti mandatą kalbėti apie Muitų sąjungą“, – sakė A. Merkel. Apie tai ji esą trečiadienį informuos Berlyne viešėsiantį Komisijos pirmininką Jeanas-Claude`as Junckeris.

ES yra didžiausia Turkijos prekybos partnerė. Remiantis ankstesne „Ifo“ instituto atlikta studija, išplėsta Muitų sąjunga Turkijos ūkinės veiklos rezultatus galėtų kilstelėti 1,84 proc. Žemės ūkio produktų eksportas į ES galėtų išaugti 95, o paslaugų eksportas – net 430 proc. 

Turkijos kalėjimuose šiuo metu, be kitų, sėdi „Welt“ korespondentas Denizas Yucelas ir žmogaus teisių aktyvistas Peteris Steudtneris. „Aš mielai norėčiau geresnių santykių su Turkija, tačiau mes, žinoma, turime atsižvelgti į realybę“, – pabrėžė A. Merkel.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...