captcha

Jūsų klausimas priimtas

Svarsto keisti atliekų surinkimo tvarką: konteinerius svertų

Netrukus vėl gali keistis į sąvartynus patenkančių atliekų surinkimo tvarka – savivaldybėms norima leisti šiukšlių išvežimo įkainius nustatyti atsižvelgiant į jų svorį. Dabar tokios galimybės nėra – konteineriai, į kuriuos metamos atliekos, nesveriami.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Jeigu būtų pritarta idėjai šiukšlių išvežimo įkainius nustatyti atsižvelgiant į jų svorį, iš konteinerių surinktas atliekas išvežančios įmonės pirmiausia turėtų priskirti jas konkretiems vartotojams, pasverti, o tada, pagal savivaldybės nustatytą principą, apmokestinti. 

Tačiau kol kas nebūtų atsisakoma ir už buitinių atliekų išvežimą mokėti atsižvelgiant į būsto ar patalpų plotą, žmonių skaičių (taip mokestis už šiukšlių išvežimą dažniausiai skaičiuojamas daugiabučių gyventojams) ar į konteinerių kiekį, kuris svarbus individualių namų savininkams. Nuo šių metų gyventojams turi būti taikoma dvinarė rinkliava: pastovioji dalis būtų skiriama atliekų tvarkymo infrastruktūrai finansuoti, o kintamoji priklausytų nuo to, kiek į konteinerius išmesta buitinių atliekų. Savivaldybės pačios nustato, kaip jas apmokestinti.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...