captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prekybinio karo grėsmė: Vokietija ragina ES atsakyti sankcijas Rusijai išplėtusiai Amerikai

Vokietijos ekonomikos ministrė Brigitte Zypries pirmadienį pasmerkė naujausias JAV Kongrese paskelbtas sankcijas Rusijai ir pavadino jas prieštaraujančias tarptautinei teisei. Berlynas ragina ES taikyti amerikiečiams atsakomąsias priemones, rašo „Reuters“.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Planuojamos sankcijos, kurias dar turi pasirašyti JAV prezidentas Donaldas Trumpas, turėtų smogti Vokietijos ir kitų Europos šalių kompanijoms, turinčioms verslo interesų Rusijoje. „Mes matome, kad suvaržymai kertasi su tarptautine teise, viskas labai paprasta“, – teigė B. Zypries, kuri yra Socialdemokratų partijos narė.

„Amerikiečiai negali bausti Vokietijos kompanijų dėl to, kad šios turi verslo interesų kitoje šalyje“, – pridūrė ministrė. Ji, tiesa, patikino nenorinti, kad tarp ES ir JAV įsižiebtų prekybinis karas. Tačiau B. Zypries pabrėžė, kad Berlynas ne kartą ragino Vašingtoną nenukrypti nuo bendro transatlantinio kurso taikant sankcijas Rusijai.

„Deja, amerikiečiai elgiasi būtent taip. Tai reiškia, kad būtų teisinga, jei Europos Komisija dabar apsvarstytų galimą atsakomųjų priemonių taikymą, – kalbėjo Vokietijos ekonomikos ministrė. – Europa pasiruošusi paskelbti trumpalaikes priemones – taip pat ir kitose pasaulio dalyse.“ Tiek JAV Senatas, tiek Atstovų rūmai neseniai pritarė naujoms sankcijoms Rusijai dėl šios šalies kišimosi į Amerikos prezidento rinkimų procesą praėjusiais metais.

Kremlius sekmadienį atsakė paskelbdamas, kad JAV turės sumažinti savo diplomatinį korpusą Rusijoje 755 žmonėmis. Tarp šių asmenų – ne vien Amerikos diplomatai (tiek JAV diplomatų Rusijoje tiesiog nėra), bet ir techniniai darbuotojai, daugelis kurių yra rusai. ES pasiruošusi smogti atgal Kaip rašo „Politico“, Briuselyje šiuo metu nuotaikos tokios, kad jei D. Trumpas nori prekybinio karo, ES tikrai pakels pirštinę – Bendrijos lyderiai, ką tik susitarę dėl laisvosios prekybos su Japonija, skaičiuoja, kad tokio karo nepralaimėtų.

O kalba eina ne vien apie sankcijas Rusijai. D. Trumpas jau pernai per rinkimų kampaniją grasino paskelbti tarifus Europos plieno pramonei – esą jis taip saugo darbininkus Indianos ir Ohajo valstijose. Anot „Politico“, nors JAV niekur neskuba, Europos Komisijoje mažai kas tiki, kad D. Trumpas taip paprastai atsitrauks. Vienas šaltinis teigė, kad ES jau turi pasiruošusi atsakomųjų priemonių sąrašą. Esą jei D. Trumpas uždės tarifus ES plieno kompanijoms, Bendrija atsakys veiksmais prie amerikietišką viskį ar apelsinų sultis. „Jis turi kažką daryti dabar. Bet mes laimėsime“, – tvirtino „Politico“ šaltinis.


Buvęs JAV prezidentas George`as W. Bushas 2002 metais jau buvo paskelbęs „laikinąsias apsaugas“ prieš iš ES importuojamą plieną. Tada Komisija atsakė būtent tokiais kontrsmūgiais JAV maisto produktų pramonei. „Tada mes išties pasilinksminome. Mūsų taikinys buvo apelsinų sultys iš Floridos, kur G. W. Busho brolis dirbo gubernatoriumi. Tai vienas tokių atvejų, kai pralaimėti neįmanoma. Amerikiečių veiksmai absoliučiai prasilenkia su Pasaulio Prekybos Organizacijos taisyklėmis“, – teigė prieš 15 metų Europos Komisijoje iš arti trumpą prekybinį mūšį stebėjęs Pierre`as Defraigne.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...