captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kovai su spūstimis Vilniuje atidarytos „Statyk ir važiuok“ aikštelės

Nuo pirmadienį Vilniuje pradeda veikti naujovė – užsienyje populiarios „Park & Ride“ („Statyk ir važiuok“) aikštelės, kurios neatsiejamos nuo modernaus miesto veido. Pagrindinėse privažiavimo į centrinę miesto dalį arterijose atidaromos kombinuotos kelionių jungties aikštelės, kuriose vairuotojai galės palikti savo automobilį ir kelionę tęsti viešuoju transportu. Šiomis aikštelėmis galės naudotis bet kuris vairuotojas, gyvenantis Vilniuje ar atvykęs į Vilnių ir keliaujantis į miesto centrinę dalį.
S. Žiūros nuotr.
S. Žiūros nuotr.

„Vilniaus yra vienintelis iš didžiųjų Lietuvos miestų, kuriame gyventojų kasmet vis daugėja, ir savaime aišku, jog didėjantis gyventojų skaičius kelia didelių iššūkių sostinės susisiekimo sistemai. Todėl pradedame formuoti Vakaruose paplitusios „Statyk ir važiuok“ sistemos aikšteles, kuriose toliau nuo centro gyvenantys vilniečiai galėtų saugiai palikti savo transporto priemones ir kelionę tęsti viešuoju transportu. Taip tikimės sumažinti užterštumą miesto centre, stovėjimo vietų apkrovimą, o ir vairuotojai sutaupys pinigų, kadangi nereikės mokėti parkavimo rinkliavos už stovėjimą centre“,  – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Pirmosios „Statyk ir važiuok“ aikštelės Vilniuje įrengtos pagrindinėse privažiavimo į centrinę miesto dalį arterijose: Ukmergės g. 246 (šalia PC „Senukai“), Sėlių g. 62 (Žvėryne) ir V. Gerulaičio g. 1 (priešais verslo centrą „Technopolis“), rašoma pranešime žiniasklaidai.

Iki centro ir atgal – vos už 2 eurus

Kaip pasakoja Vaidotas Meškauskas, SĮ „Susisiekimo paslaugos“ Bendrųjų reikalų departamento vadovas, vykdantis direktoriaus funkcijas, pirmųjų aikštelių vietos pasirinktos neatsitiktinai, o įvertinus daugybę veiksnių. Be to, šios sistemos privalumus bus galima pamatyti jau po pirmojo mėnesio.

„Statyk ir važiuok“ projekto aikštelių vietos pasirinktos neatsitiktinai – netoli aikštelių yra viešojo transporto stotelės, kuriose viešasis transportas piko metu važiuoja dažnai, kas kelias minutes, ir jis važiuoja centro kryptimi. Aikštelės įrengtos greta greitųjų autobusų maršrutų tinklo, kuriame numatyta A juostų plėtra. Todėl galima tikėtis greitų kelionių viešuoju transportu, nors jau ir dabar tam tikrose atkarpose viešasis transportas pirmauja prieš asmeninius automobilius“, – teigia V. Meškauskas.

Vilniaus savivaldybės iliustracija

Anot V. Meškausko, tikimasi, kad šių aikštelių patogumas ir patrauklumas paskatins vairuotojus pakeisti savo įpročius – į miesto centrinę dalį nevažiuoti asmeniniu automobiliu, taip mažinant užterštumą, stovėjimo vietų apkrovimą.

Taip pat teigiama, jog vairuotojai sutaupytų visai nemažą sumą pinigų, kadangi nebereikėtų mokėti automobilių stovėjimo rinkliavos už stovėjimą centre, kai automobilis saugiai paliktas „Statyk ir važiuok“ aikštelėje. Tuo tarpu keliauti viešuoju transportu tikrai bus greičiau nei asmeniniu automobiliu, ir visa tai – su vos 2 eurus kainuojančiu bilietu, kuris suteikia teisę neribotą kiekį kartų važiuoti Vilniaus viešuoju transportu iki tos pačios dienos pabaigos.

Pagal įmonės specialistų atliktus skaičiavimus vairuotojas, kuris šiuo metu stato savo automobilį centrinėje miesto dalyje, kas mėnesį sutaupytų beveik 30 eurų. Automobilio stovėjimo vietinės rinkliavos zonoje kaina apskaičiuota įvertinus, kiek automobilių statoma geltonojoje ir žaliojoje rinkliavų zonoje, kai vienas automobilis stovi 7 val. ir daugiau, o už stovėjimą sumokėta mėnesio rinkliava.

S. Žiūros nuotr.

„Vilnius nuosekliai investuoja ir į visos transporto infrastruktūros gerinimą: formuojami nauji pėsčiųjų bei dviračių takai, nuolat tikrinama, kaip veikia viešajam transportui skirtų eismo juostų sistema, planuojama jų plėtra. Viešojo transporto parką papildys šimtai naujų transporto priemonių, kuriomis greitai ir patogiai pavyks pasiekti darbą, mokslo ar kitas įstaigas, įsikūrusias sostinės centre. Visa tai daroma skatinant vilniečius ir miesto svečius savo kelionėms dažniau rinktis alternatyvias susisiekimo priemones, kurios – ne tik pigesnės, bet ir sveikesnės. „Statyk ir važiuok“ aikštelės – dar viena puiki paskata darnesniam judrumui užtikrinti“, – viliasi V. Meškauskas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...