captcha

Jūsų klausimas priimtas

Maisto papildų kainos vaistinėse skiriasi ir 119 proc.

Per mėnesį elektroninėse vaistinėse labiausiai pabrango maisto papildai ir gydomosios kosmetikos prekės. Kai kurių papildų kainos skirtingose e. vaistinėse, reminatis tyrimu, skiriasi net 119 proc. Atliekant Pricer.lt ir vaistai.lt vaistų kainų tyrimą, buvo užfiksuotos nereceptinių vaistų, maisto papildų bei gydomosios kosmetikos prekių kainos, rašoma pranešime spaudai. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Pasikeitęs metų laikas keitė ir ieškomiausių vaistų lyderius vaistai.lt portale. Liepą populiarių nereceptinių vaistų nuo alergijos bei virškinimo sutrikimų sąrašą papildė nereceptiniai vaistai nuo infekcijų, skausmo bei nagų grybelio.  Lietingi vasaros orai ieškomiausių nereceptinių vaistų sąrašo  neleidžia  palikti  ir  medikamentams nuo kosulio.

Nereceptiniai vaistai

Pricer.lt komanda pastebėjo, kad pradėjus viešai skelbti nereceptinių vaistų kainas, liepos mėnesį gerokai sumažėjo jų kainų skirtumai skirtingose e. vaistinėse. Tai rodo ir Pricer.lt sudaromo e. vaistinių reitingo lyderių  nereceptinių  vaistų krepšelių kainų palyginimas. Jų skirtumas siekia tik 1–2 proc. kaip pavyzdžiui: 

Neurorubine Forte Lactab plėvele dengtos tabletės N20 – kaina skirtingose e. vaistinėse svyruoja nuo 5,87 Eur. 5,99 Eur. 

Tavegyl 1mg tabletės N20 – kaina nuo 4,49 Eur. iki 4,65 Eur. 

Pigiausių liepos mėnesio e. vaistinių reitingo viršūnėje – www.eurovaistine.lt, antroje – www.camelia.lt, o reitingo apačioje, kaip ir  prieš tai buvusį mėnesį – www.efarma.lt, kur analogiškų medikamentų krepšelis kainavo  net 12 proc. brangiau. 

Maisto papildai

Liepos  mėnesį vaistai.lt pateiktą populiariausių maisto papildų sąrašą papildė medikamentai nuo sąnarių skausmo, maisto papildai virškinimo funkcijai  bei svorio kontrolei gerinti.  Šioje  grupėje  kainų skirtumai, kaip ir  anksčiau, išlieka dideli. Užfiksuota, kad maisto papildų kainos skirtingose  e. vaistinėse skiriasi iki 119 proc. 

Palyginus su birželio mėnesiu, daugiausiai pabrango šių maisto papildų vidutinė kaina: tabletės „Herbastress“ 450 mg N30 (+21,74 proc.), tabletės „Neurozan“ N30 (+14,74 proc.), „Seleno“ tabletės 100 mcg N30 (+13,47 proc.). 

Gydomoji kosmetika

Gydomosios kosmetikos reitinge taip pat fiksuotos naujienos bei ieškomiausių prekių pozicijų pokyčiai. Liepą pirkėjai labiausiai domėjosi ne tik kūno ir veido priežiūros priemonėmis, bet ir gydomąja kosmetika, skirta kojų priežiūrai,  nuospaudoms ar  karpoms  gydyti bei  repelentais, skirtais saugotis  nuo erkių ir  uodų. Tyrimo metu užfiksuoti kainų skirtumai  praktiškai tarp visų šios kategorijos prekių kainų – kainos skiriasi iki 60 proc. Kuo prekė  sezoniškesnė ir kaina mažiau žinoma vartotojui, tuo kainos žirklės  skirtingose e. vaistinėse bus didesnės.

Apie  tyrimą

Remiantis portalo vaistai.lt sukaupta informacija, buvo sudarytas liepą labiausiai ieškomų vaistų internete  sąrašas, bei palygintos  populiariausių šio sąrašo prekių kainos skirtingose e. vaistinėse. Receptinių vaistų kainos tyrimo metu nefiksuotos, kadangi  vadovaujantis LR galiojančiais įstatymais, receptinių vaistų internete užsisakyti ar įsigyti negalima.

Kainos fiksuotos liepos mėnesį šiose e. vaistinėse: www.camelia.lt (UAB „Nemuno vaistinė“), www.eurovaistine.lt (UAB „Eurovaistinė“), www.vaistine.lt (tai trijų vaistais  prekiaujančių įmonių UAB „Gintarinė vaistinė“, UAB „Norfos vaistinė“ ir UAB „Limedika“ e. vaistinė), www.manovaistine.lt (UAB „Entafarma“), www.efarma.lt (UAB „Efarmos“ vaistinė), www.hiperfarma.lt, www.sveikis.lt (UAB „Sveikuva“), www.elvaistine.lt (MB „Elektroninė parduotuvė“) ir www.hifamed.lt (UAB „Interlux IVD“). 

Išanalizavus tyrimo duomenis, buvo sudarytas e. vaistinių reitingas, kuriame atspindėta, kur ieškomiausi nereceptiniai vaistai parduodami už mažiausią kainą. Sudarant reitingą, buvo  vertinamos tik didžiausios e-vaistinės: www.camelia.lt, www.eurovaistine.lt, www.vaistine.lt, www.manovaistine.lt ir www.efarma.lt, kadangi tik jose  pavyko surasti daugiau kaip 80 proc. tyrimo krepšelio prekių. Išsami informacija apie  tyrimo  metodiką pateikiama ČIA

Išsami informacija apie  tyrime dalyvavusias prekių kategorijas ir  kainas liepos mėnesį skirtingose e. vaistinėse pateikiama ČIA

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...