captcha

Jūsų klausimas priimtas

EK tyrimas: e. prekyba pasitikima labiau, tačiau vartotojų teisių išmanymo lygis yra žemas

Lietuvos gyventojai e. prekyba užsiima vis dažniau, tačiau vartotojų teisių ir taisyklių išmanymo lygis lieka vienas žemiausių Europos Sąjungoje (ES). ES vartotojų sąlygų rezultatų suvestinės duomenimis, Lietuvos vartotojų išmanymas apie jų teises nesiekia ES vidurkio ir sudaro vos 46,9 proc., o žinios apie vartotojų apsaugos taisykles yra vienos skurdžiausių – vos 39,5 proc. 
Tetsuya Tomomatsu/Unsplash nuotr
Tetsuya Tomomatsu/Unsplash nuotr

Pagal suvestinę, per dešimt metų internetu apsiperkančių asmenų dalis ES beveik padvigubėjo (nuo 29,7 iki 55 proc.). 

Geriausiai vartotojų teises ES išmano Prancūzijos (66,7 proc.) ir Vokietijos (66,6 proc.) gyventojai. Savo teises prasčiausiai žino Graikijos, Bulgarijos, Kroatijos ir Lietuvos gyventojai.

Žinios apie vartotojų apsaugos taisykles ES nepagerėjo. Geriausi rezultatai pasiekti Vokietijoje (62 proc.), blogiausi – Vengrijoje (36 proc.). Vos daugiau nei trečdalis Lietuvos gyventojų (39,5 proc.) yra susipažinę su apsaugos taisyklėmis.

Nors e. prekyboje padaryta didelė pažanga, o kiekvienoje šalyje stipriai skiriasi žinios, visos ES vartotojai vis dar patiria kliūčių, kai nori apsipirkti internetinėje parduotuvėje, veikiančioje kitoje ES šalyje. Pavyzdžiui, 13 proc. respondentų nurodė, kad atsisakyta priimti mokėjimą, o 10 proc. pranešė, kad atsisakyta gaminius pristatyti į jų šalį. Tik 4 mažmenininkai iš 10, šiuo metu pardavinėjančių prekes internetu, nurodė, kad svarsto apie galimybę ateinančiais metais pardavinėti ir savo šalyje, ir už jos ribų.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...