captcha

Jūsų klausimas priimtas

Valdžia ir verslas nesutaria, kaip tramdyti emigraciją

Naujausia bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa rodo, kad verslininkams daugiausiai baimės kelia nevaldoma emigracija. Statistikos departamento duomenimis, emigracijos mastai nemažėja.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Mažėja žmonių, mažėja darbo vietų, mažėja vidaus rinka, mažėja eksportas – susidaro uždaras ratas. Jei valstybė į jį įsisuka, tas procesas tikrai turi labai neigiamas pasekmes, jei ne šiandien ar rytoj, tai artimoje ateityje tikrai“, – sako Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus.

Pasak Seimo valstiečių ir žaliųjų frakcijos nario Povilo Urbšio, viena iš priežasčių, kodėl nėra sukuriamos sąlygos verslui ir verslas nesukuria patenkinamų sąlygų dirbantiesiems, yra aplinkos skaidrumas.

„Nes ta neskaidri aplinka, kuri yra susiklosčiusi tam tikruose sektoriuose, kuriuos kuruoja valstybinės įmonės, tai irgi vienaip ar kitaip sukuria tam tikras pasekmes, kad konkurencijos realiai nevyksta, atlyginimai nedidėja. Tačiau kalbant apie vyriausybės požiūrį, tai, ko gero, būtent ši vyriausybė labai aiškiai suformulavo tam tikrus kertinius sprendimus, ką reikia daryti“, – tikina P. Urbšys ir priduria, kad anksčiau nebuvo kalbama apie tai, kad reikia atleisti nuo mokesčių verslą pradedančius asmenis ar skirti būsto kreditavimą jaunoms šeimoms.

Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas akcentuoja, kad būtinas atviras dialogas tarp valstybės ir verslo.

„Viena iš emigracijos priežasčių yra maži atlyginimai. Ką daro valstybė? Valstybė yra didžiausias ekonominis žaidėjas Lietuvoje, per metus už daugiau kaip 4 mlrd. eurų perkantis įvairių prekių ir paslaugų per viešuosius pirkimus. Juos valstybė vykdo už mažiausią kainą. Taip ji spaudžia verslą mokėti mažesnius atlyginimus“, – sako V. Sutkus.

Plačiau – įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...