captcha

Jūsų klausimas priimtas

Graikijos premjeras apie ekonomikos krizę: blogiausia praeityje

Graikijos ministras pirmininkas Aleksis Cipras pažadėjo išvesti šalį iš ekonominės krizės, pareikšdamas interviu laikraščiui „The Guardian“, kad blogiausia jau praeityje.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Euro zonai priklausanti Graikija jau nuo 2010 metų nesitraukia iš užsienio finansinės paramos proceso, nes nesugeba susigrąžinti prieigos prie rinkos, kad galėtų savarankiškai finansuoti savo reikmes.

Birželio 16 d. euro zonos šalių finansų ministrai susitarė dėl galimybės skirti Graikijai naują finansinės paramos paketą, kuris siekia 8,5 mlrd. eurų. Euro grupė taip pat suderino galimybę pratęsti paskolų, išduotų per Europos finansinio stabilumo mechanizmą (EFSM), grąžinimo terminus. Liepos 21 d. Tarptautinis valiutos fondas (TVF) pritarė 1,6 mlrd. eurų paskolos Graikijai skyrimui, su sąlyga, kad lėšos bus skirtos tik gavus Europos Sąjungos (ES) garantijas dėl šalies skolos tvarumo. Šiuo metu šalies skola vis dar laikosi ties 180 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).

„Blogiausia, be abejonės, jau praeityje“, – pareiškė A. Cipras. Pasak Graikijos premjero, prioritetinis uždavinys šiuo metu yra atkurti šalies ekonominį suverenitetą.

„Dabar mes galime drąsiai teigti, kad šalies ekonomika kyla (...). Iš lėto, pamažu, įvyks tai, kuo niekas netikėjo – mes ištempsime šalį iš krizės“, – sakė šalies premjeras.

„Didysis proveržis turėtų įvykti 2018 m. rugpjūtį, kai, praėjus aštuoneriems metams, mes pasitrauksime iš „gelbėjimo“ programos ir tarptautinės kontrolės“, – sakė A. Cipras.

Graikijos premjeras pareiškė, kad pradėjęs eiti premjero pareigas, jis neturėjo patirties arba galbūt nepakankamai įvertino kasdienius sunkumus. Jis taip pat pripažino padaręs keletą rimtų klaidų. Pasak A. Cipro, didžiausia jo klaida galėjo būti „asmenų į pagrindines pareigas pasirinkimas“.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...