captcha

Jūsų klausimas priimtas

VMI aiškinasi N. Numavičiaus sandorius, sudarytus prieš jam išvykstant į Londoną

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) yra pradėjusi dar vieną mokestinį tyrimą dėl šiuo metu Didžiojoje Britanijoje gyvenančio Nerijaus Numavičiaus 2013–2015 metų schemų, kai per užsienio įmones turtingiausias lietuvis išsimokėjo 19,2 mln. eurų.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

VMI analizuoja informaciją apie tai, kad 2014 m. Olandijos įmonė „TAF Asset 11 B.V.“ suteikė 25,8 mln. eurų paskolą Kipro įmonei „Bertona Holdings Limited“. Po paskolos sandorio buvo sudaryti akcijų ir reikalavimų perleidimo sandoriai tarp TAF ir kitų įmonių, o jų pagrindu 19,7 mln. eurų skolos dalis perleista „Miglione Investments Ltd“. VMI duomenimis, tuomet „Miglione Investments Ltd“ šios sumos dydžiu sumažino savo įstatinį kapitalą ir išmokėjo pinigines lėšas Kipro įmonei „Amarentio Holdings Limited“. Ši 2015 m. sumažino įstatinį kapitalą tokia pačia suma, ir 19,2 mln. eurų buvo išmokėta akcininkui N. Numavičiui.

Beje, tais pačiais metais verslininkas išvyko gyventi į Didžiąją Britaniją. VMI 15min nei patvirtino, nei paneigė, kad toks tyrimas vykdomas.

„VMI apie fizinių asmenų tikrinimus, jei jie nėra pasibaigę, o VMI nustatyti pažeidimai įsigalioję, teikti informacijos negali“, – informavo inspekcijos atstovė spaudai Rūta Asadauskaitė. Beje, informacija apie tyrimą paaiškėjo ketvirtadienį teisme, kur didžiausias „Vilniaus prekybos“ akcininkas N. Numavičius kaltina kitą „Vilniaus prekybos“ akcininką Mindaugą Marcinkevičių šmeižtu.

Tyrimą vertina teigiamai

N. Numavičiaus šeimos biuro „Talka LT“ atstovė Diana Dominienė 15min aiškino, kad VMI patikrinimą vertina gerai.

„VMI patikrinimą Nerijaus atžvilgiu vertiname teigiamai, kadangi jis yra svarbus šiuo metu vykstančiai reputacijos gynimo bylai ir padėtų išsklaidyti abejones dėl N. Numavičiaus sąžiningo mokestinių prievolių vykdymo. Mes aktyviai bendradarbiaujame su VMI, operatyviai pateikiame visus patikrinimui reikalingus dokumentus, informaciją ir esame suinteresuoti kaip įmanoma greičiau gauti galutinę patikrinimo išvadą – ji išsklaidytų visas abejones ir faktiškai patvirtintų, kad mūsų oponentai skleidžia tikrovės neatitinkančią informaciją.

Deja, balandį pradėtas VMI mokestinis patikrinimas už 2012 m.–2016 m. šiuo metu yra sustabdytas iki tol, kol bus surinkta ir įvertinta informacija iš susijusių juridinių asmenų. Sustabdytas patikrinimas gali būti naudingas tik mūsų oponentams, kurie galėtų ir toliau mus viešai kaltinti prasimanytais dalykais, taip klaidindami visuomenę, teisėjus ir menkindami mūsų bei susijusių įmonių reputaciją. Pabaigtas patikrinimas atsakytų į daugelį M. Marcinkevičiaus viešai keliamų tariamų faktinių klausimų ir užkirstų kelią interpretacijoms, tačiau kol kas teks laukti, kol bus pabaigtas patikrinimas“, - rašoma komentare 15min.

Ji pridūrė, kad N. Numavičiaus pozicija dėl kaltinimo, kad per „TAF Asset“ neva išplovė 20 mln. eurų, lieka nepasikeitusi.
 

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...